Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest #!$%@? smutne? Mam dzisiaj zajęcia, młody gostek, doktora dopiero robi, powiedział co będzie na projekt, jakie zaliczenie i inne bzdety... No i na rozluźnienie atmosfery, jako że to jego pierwszy rok w pracy na uczelni spytał się w jaką specjalność uderzamy na #logistyka. Siedziałem na końcu sali, więc miałem jakoś 14 osób przed sobą. I wiecie co? XD Każdy powiedział że nie wie, co chce robić po logistyce. Nikt nie ukierunkował swojego kierunku na jakąś branżę, w czym chciałby pracować. NIKT #!$%@?. Ja oczywiście jako jedyny ukierunkowałem się i powiedziałem że spedycja bądź transport kolejowy (trochę rozbieżne, no ale na pewno ku transportowi się kieruję).

To jest smutne. Później się gościu spytał czemu logistyka. I większość dawała jakieś bzdurne odpowiedzi, a jedna to rozwaliła system - bo mama powiedziała że warto...

Tragiczne jest to, że ludzie wybierają kierunek studiów ot tak, żeby mieć papierek, żeby tylko coś studiować. Też poniekąd poszedłem tam po papierek, ale ja chcę się uczyć ZAWODU. Studia wiele mi w tym nie pomogą, ale przynajmniej staram się ukierunkować swoje działania...

#studia #gorzkiezale może zaśmiecę Wam tag, ale myślę że możecie przeczytać #bekaztransa
  • 13
@MrFruu: gwarantuje Ci, że połowa odleci. Zacznie się fizyka, algebra, analizy, statystyki, a to pewnie wszystko w 2 pierwszych semestrach. Ja też od razu wiedziałem, że transport, bo optymalizacje kaizeny i inne pierdoły mnie nie jarają, ewentualnie jakiś konsulting, ale w moim regionie nie ma takiego przedsiębiorstwa więc idę w transport. A że udało mi się coś tam napocząć i jakiś start mam także nie mogę tego zaprzepaścić i dalej w
@DannyMurillo: @czarny_matt94: Już po przesiewie, przynajmniej tak mi się wydaje. Prawie 60% się wykruszyło. Zaczęły się właśnie stricte kursy związane z kierunkiem.

@Luigi_aka_Tomasz_vel_Krzysiu: Jak się nie wie co się chce robić, to na #!$%@? ludzie idą na studia? Nie lepiej dojrzeć do tego? Po co tracić czas na studiach jak można się samemu rozwijać? Sam zmieniłem kierunek studiów po roku, bo dostrzegłem że to nie było to co chcę
@czarny_matt94: @MrFruu: ja poszedłem na logistykę z nudów, ooo może będzie fajnie, ale na tyle się wykręciłem, ze obecnie zaczynam 2gi rok i na 100% uderzam w transport. Jedynie mam żal do siebie, ze języka nie szlifowałem bo tak to mam szanse już teraz robić w spedycji