Wpis z mikrobloga

#allegro #prawokonsumenckie
Czy taka klauzula w regulaminie sprzedawcy na allegro jest dozwolona? W dostępnych opcjach dostawy nie ma najtańszej przesyłki, wymienionej poniżej.

Jeżeli Klient wybrał sposób dostarczenia towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sklep, Sklep nie będzie zobowiązany do zwrotu Klientowi dodatkowych poniesionych przez niego kosztów. Najniższy koszt dostawy na dzień 25 grudnia 2014 roku wynosi 3,94 zł (Allegro polecony Inpost). Jeśli w aukcji nie widać tej opcji dostawy, należy zglosić sprzedawcy chęć skorzystania z tej usługi.
  • 8
@daming z tego wynika, że za droższa przesyłkę nie odpowiadają, tylko za inpost
Bez znaczenia jaki sposób wysyłki wybierzesz, nawet zwykły list ekonomiczny, sprzedający jest zobowiązany wysłać paczkę
Także wałki typu NIE ODPOWIADAMY ZA PACZKI WYSLANE NIEREJESTROWANA PRZESYLKA (czyt. Nie wyślemy ci jej a ty nam tego nie udowodnisz) są przez allegro usuwane, taki sprzedający dostaje ostrzeżenie
W moim przypadku chodzi o zwrot kosztów przesyłki. Wybrałem najtańszą opcję z dostępnych, a potem w regulaminie przeczytałem to, gdy sprzedawca zwrócił tylko koszt towaru (odesłałem w terminie 14 dni).
@daming "jeśli klient wybrał sposób dostarczenia towaru inny niż najtańszy zwykły (czyli nie ty)...sklep nie będzie zobowiązany do zwrotu klientowi dodatkowych poniesionych przez niego kosztów."
Ciebie to nie dotyczy, bo wybrałeś właśnie tą najtańszą, czyli są zobowiązani do zwrotu
Wybrałem przesyłkę za 7,5 zł, tańszej nie było (odbiór osobisty się nie wlicza). W regulaminie sprzedawca napisał, że najtańsza jest za 3,94, ale trzeba o nią specjalnie poprosić. Edit: co nie wydaje się do końca uczciwe.
@daming: moim zdaniem to wałek, ja bym się kłócił że wybrałeś najniższą dostawę w cenniku, a ta za 3,9 zł była poza cennikiem. W ten sposób sobie obniżają koszty zwrotów.

Dla pewności napisz zapytanie do uokik https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=3538

Edit:

Art.33. Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.


Jak dla mnie sprzedawca nie
@daming: Jak dla mnie to powinny się liczyć tylko te które są podane w możliwościach wysyłki na allegro. Jak Ci zależy na tych paru złotych, albo jesteś ciekaw, to napisz do Allegro i wyjaśnij sprawę, bo to wygląda jakby gościu robił ludzi na pieniądze