Wpis z mikrobloga

Mireczki jak to jest? (,)

Właśnie odebrałe ładowarkę samochodową z firmy #belkin
Zamawiałem ją sobie w #agito #emag


Czytając sobie opakowanie zauważyłem poprawne #oznaczeniece #ce jednak kiedy patrzyłem na samą ładowarkę okazało się, że na niej jest znaczek #chineseexport

Czy to znaczy, że tylko opakowanie mam dopuszczone do użytkowania w #ue ?()

Może ktoś z Was się o co #comeon lub wie kogo zawołać?

#chiny #pytanie #smartphones #telefonykomorkowe #uniaeuropejska #ladowarkisamochodowe #znacznikce #jaktojest #android
empe - Mireczki jak to jest? (╯︵╰,)

Właśnie odebrałe ładowarkę samochodową z firmy...

źródło: comment_6J3H6QHJsUVTCzJWSpnuPSsmUSPh7P2W.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@empe: Oznaczenie CE (tak zwana deklaracja zgodności elektromagnetycznej, DoC - Declaratoin of Conformity) określa producent sprzętu, więc nie jest to jakiś certyfikat przyznawany za wybitne osiągnięcia :) Oznaczenie znakiem CE jest wymagane, aby produkt mógł zostać wprowadzony do obrotu na terenie UE. Oczywiście dotyczy to tylko produktów zasilanych elektrycznie.
Z jakiegoś nieznanego mi powodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) oznaczenie Chineese Export jest bardzo podobne do oznaczenia
  • Odpowiedz
Te całe CE o niczym nie świadczy.


@Pabick: no właśnie nie.
CE to deklaracja zgodności elektromagnetycznej. Producent deklaruje zgodność na podstwi przeprowadzonych przez siebie badań produktu.
  • Odpowiedz
Prawda jest taka, że CE producenci sobie sami wrzucają na produkty


@Pabick: to fakt, jednak ci poważniejsi raczej dbają o to, zeby deklaracja była poparta badaniami, tym bardziej, że pod deklaracją ktoś się podpisuje personalnie i ponosi za to odpowiedzialność :)
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: no mi się wydawało właśnie, że Belkin należy do tych porządniejszych.
No chyba, ze trafiłem na podróbkę?

Ale nie wiem czy Agito -> eMag by sprzedawało podróbki?
  • Odpowiedz