Wpis z mikrobloga

Iran: Kobieta, która w wieku 17 lat zabiła znęcającego się nad nią męża, ma zostać powieszona. W czasie procesu odmówiono jej prawa do adwokata, została też poddana torturom

http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/161019738-Iran-Kara-smierci-przez-powieszenie-dla-kobiety-ktora-zabila-meza.html

#savezeinab #iran #azja #prawaczlowieka #islam
źródło: comment_fDTG1hbGNbblN4gNPYQAkTX3qheBPmo4.jpg
  • 35
@Rzeczpospolita_pl: Nie wiem jak można być takim ignorantem jak czytelnik rzeczpospolitej :) Ja czasem patrze w lustro i widze w sobie wady. Widzę, że moje poglądy nie są doskonałe i często zastanawiam się. I często patrze z prawej i lewej. Czasem ciężko znależć doskonałe rozwiązanie i zawsze wiem, że nie jestem najmądrzejszym człowiekiem na świecie. Np taka aborcja - żadna ustawa nie będzie idealna i niema doskonałego rozwiązania bo to co
@Rzeczpospolita_pl: Możecie się wdawać w polemikę skoro już tu jesteście. Ale ja też wiem, że piszę z kimś kto wrzuca linki na wykop i nie ma wpływu na rzeczpospolitą. Obranie jakieś strony prawej czy lewej jest błędne. Widze też że w wiadomościach codziennie wypowiada się jakiś niezależny dziennikarz z waszej gazety. Dlaczego nie wypowiada się nikt z drugiej strony? Ciągle tylko Wasz dziennik, w sieci itp. Wiem,że to nie wasza sprawa.
@Rzeczpospolita_pl: Wiem, że nie macie. Chciałbym jednak usłyszeć, że to nienormalne aby w TV pojawiały się komentarze dziennikarzy tylko z kilku gazet naprzemiennie. Bo ja tak uważam i każda osoba która ma choć trochę godności i rozumu też tak uważa. W końcu to telewizja publiczna i płacą na nią ludzie różnych poglądów.
@ziobro2: Tak, uważamy, że należy przedstawiać różne punkty widzenia


@Rzeczpospolita_pl: ja z kolei jestem zawiedziony takim postawieniem sprawy. Przecież jeżeli chodzi o media prywatne to właściciel ma pełne prawo decydować, kogo do siebie zapraszać i w jakim charakterze.

Ponadto ja uważam i każda osoba, która ma choć trochę godności i rozumu też uważa, że telewizja publiczna jest po prostu niepotrzebna w naszych czasach. W końcu płacą na nią ludzie różnych
@Rzeczpospolita_pl: jednak w sprawie z waszego wpisu widzę jedynie wypowiedź AI. Jak zweryfikować tę informację bez stanowiska drugiej strony tak jak tego wymaga rzetelność dziennikarska? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Choćbyście się dwoili i troili, to nie jesteście w stanie za każdym razem tego robić. Nie o to zresztą chodziło w moim komentarzu, no trudno.
@Rzeczpospolita_pl: oczywiste? Czyli jak to jest:

Z punktu widzenia rzetelności dziennikarskiej należy przedstawiać różne punkty widzenia w danej sprawie


Ale nie wtedy, kiedy:

Stanowisko drugiej strony jest dość oczywiste


A kto decyduje o tym, kiedy stanowisko drugiej strony jest oczywiste? Państwo w redakcji? Wygodna ta rzetelność dziennikarska, nie powiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rzeczpospolita_pl: to może być faktycznie problem, zwłaszcza ze zdobyciem stanowiska od tych policjantów ;)

Z drugiej strony w Warszawie jest ambasada Iranu, może byliby w stanie pomóc ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak widzicie - nie zawsze jest to takie proste, zresztą już o tym napisałem. Muszę też przyznać, że zadają sobie Państwo wiele trudu, by nie podjąć tematu odnośnie mediów publicznych z mojego pierwszego komentarza :)
@Rzeczpospolita_pl: bardziej chodziło mi o zarzuty braku dostępu do adwokata, a zwłaszcza sprawę pobicia przez policjantów. Co prawda nie znam prawa Iranu, ale mam pewne wątpliwości, czy to na pewno było z nim zgodne. A może pobicia wcale nie było? Policja podlega już pod władzę wykonawczą, macie zatem jakiś punkt zaczepienia w ambasadzie.

Mam nadzieję, że nikt z niej nie przegląda wykopu i nie będę mieć jakichś kłopotów przez to ;)