Wpis z mikrobloga

@PoProstuMichal Gitara akustyczna ma metalowe struny, które w przeciwieństwie do klasycznej, która ma struny z materiału syntetycznego są rozstawione lekko bliżej siebie. Nauka na gitarze akustycznej jest trudniejsza, ponieważ naciskanie na metalowe struny jest trudniejsze i bardziej bolesne, za to dźwięk jest lepszy.
@PoProstuMichal: bierz klasyczną, łatwiej się nauczyć. akustyczna ma struny bliżej siebie, a dalej od gryfu, co powoduje trudności w graniu czy nauce na początku. musisz mocniej dociskać struny, co może zniechęcić do nauki, bo niewyrobione palce nawet można poranić, a na plastikowych strunach klasycznej możesz się dorobić co najwyżej odcisków.
@PoProstuMichal: zwykle na gitarze klasycznej gra się klasycznie, czyli tak:

https://www.youtube.com/watch?v=G4YngQ49dSw

Zwróć uwagę na pozycję i ułożenie gitary, pracę prawej ręki. Struny w gitarze klasycznej są ułożone optymalnie do tego typu gry palcami.

Gitara akustyczna z kolei zwykle użytkowana jest tak:
https://www.youtube.com/watch?v=igvCAnZe9Wc

Struny są ustawione bliżej żeby uzyskać bardziej zwięzłe brzmienie podczas gry kostką.

Gitara klasyczna jak wyżej to instrument raczej solowy, gitara akustyczna to doskonały instrument do akompaniamentu. Ja bym
@PoProstuMichal: Wydaje mi się, że akustyk. Ten taki mniej brzęczący i metaliczny dźwięk mógłby też być z klasycznej, ale wydaje mi się, że po prostu dociśnięta struna basowa na wysokim progu.
@PoProstuMichal: To się ucz. Tutaj już nie jest ważny instrument tylko same chęci. Ja na Twoim miejscu od razu bym akustyka kupował, ale to może z powodu, że dźwięk klasycznej mi się aż tak nie podoba. Wszystko jeszcze przed Tobą, dobrze by było jakbyś się wybrał do jakiegoś sklepu muzycznego i ograł sobie parę gitar, najlepiej z jakimś znajomym, który się zna.
@PoProstuMichal Zaczynalem od Nauczsiegracpl, Gitarowo, teraz glownie fingerstyle od Gareth Evans, ale to wyzsze umiejetnosci potrzebne, zazwyczaj po prostu obejrze cover i juz gram, bicie na poczatku ciezko ogarnac ale pozniej to reka automatycznie pracuje :D i moja rada, nie zabieraj drogich gitar na ognisko bo moze sie skonczyc zlamanym gryfem jak w moim przypadku (,)