Wpis z mikrobloga

#elektornika #raspberrypi #komputery #iot #automatyka #robotyka
gdyby powstała "super malina", w 100% zgodna z Rpi pod względem GPIO oraz softu, ALE miałaby:
1.Natywny port sata
2.socket na RAM (laptopowy)
3.Drugi port ethernet
4.Wszystkie gniazda wyprowadzone na jednej krawędzi (przydatne np przy adoptowaniu do obudów)

O ile więcej byś był w stanie dać za taki model ?

Mógłbym zapłacić więcej o :

  • 100pln 20.9% (9)
  • 150pln 20.9% (9)
  • 200pln 20.9% (9)
  • wincyj (i sprawdzam) 37.2% (16)

Oddanych głosów: 43

  • 19
  • Odpowiedz
W takim sensie. Ostatnio do maliny podpinalem usb ethernet jakis niedrogi z allegro, dzialal elegancko muszę przyznać


@Rafalsonn: przetestuj jakie masz transfery przy takim rozwiązaniu to już nie będzie tak elegancko ;/
  • Odpowiedz
@Czayen jako ze to usb 2.0 to 300 mbit, w zasadzie szybsze niz port ethernet w malince. A podpinalem tą kartę bo mam nettopa asusa ktorego uzywam jako nasa i padla mi karta gigabit. Zaryzykowalem i kupilem taka chinszczyzne na usb 3.0 i dziwne ale jest 600 mbit
  • Odpowiedz
@Rafalsonn: Support i comunity słabsze niż przy rpi, ale za to nie ma wspólnego kontrolera ethernet/usb, gigabitowy ethernet, pełne (nie tylko kernel) 64bit ubuntu i boot z emmc, które zjadają wszystkie microsd. Do tego natywnie montowany radiator. Jestem zadowolony.
@robekk1978: A poszukaj sobie takich SBC, widziałem gdzieś na prockach intela z usb 3.0. Było nieznacznie większe od maliny. Chyba sata też tam było. Niestety cenowo przebija jakoś 3x
  • Odpowiedz
no na nettopie mialem takie transfery, przy zgrywaniu plików, na rpi nie sprawdzalem transferów


@Rafalsonn: I tu jest pies pogrzebany, ja nie twierdze, ze sie nie da takich transferow osiagnac na donglu USB, tylko ze sie nie da na donglu USB podpietym do Raspi ;)
  • Odpowiedz