Wpis z mikrobloga

Test na tolerancję Mirków:

Wczoraj sobie siedzimy z kumplami przy piwie i rozmawiamy o tych całych czarnych protestach, aborcji, in vitro i oczywiście zeszło na temat homoseksualizmu. Chciałbym poznać Wasze zdanie w ankiecie, aby skonfrontować je z tym, co mówiłem wczoraj ja i moi kumple


Głosujcie w ankiecie.
#neuropa #4konserwy #ankieta

W dniu 18 urodzin Twój syn oznajmia Ci że jest gejem. Co robisz?

  • Nic, cieszę się że w końcu mi to powiedział. 10.3% (122)
  • Jestem zaskoczony, ale przyjmuję to na luzie. 34.4% (405)
  • Jestem załamany, ale staram się zaakceptować sytuację. 41.3% (487)
  • Jestem załamany, wydziedziczam go i nasze kontakty będą ograniczać się do "dzień dobry" z rana. 5.3% (63)
  • Wyrzucam go z domu, nie ma w nim miejsca dla homoseksualizmu. 8.7% (102)

Oddanych głosów: 1179

  • 29
@RoHunter: aha, no i to odwracanie tematu. Nie masz zadnych wiarygodnych badan udowadniajacych , ze homoseksualizm to choroba, kierujesz sie jakimis niepopartymi nic wywodami, a sam wymagasz badan WSPOLCZESNYCH. Ochlon, poczytaj wiecej niz fronde i paranormalne pe el czy co tam czytasz i przemysl to jakie glupoty wypisujesz, z fartem
@RoHunter: jakie teorie spiskowe, zwróciłem uwagę na fakt że takich badań się nie prowadzi i są niemile widziane w środowisku naukowym, tak samo jak profilowanie rasowe, choć w niektórych przypadkach te jest ważne. Ty za to wszędzie widzisz spiskowców i homolobby. W latach 80 kiedy to wykreślono homoseksualizm z listy chorób nie było rozpowszechnionych takich sprzętów jak tomografy, rezonansy itp. Teraz takie rzeczy się akceptuje i nikt takich ludzi nie dyskryminuje.
@j3sion: poprosze badania wiarygodne badania potwierdzajace, ze homoseksualizm to choroba, no i jakies potwierdzenie tych slow o negatywnym stosunku do badan nt homoseksualizmu? Czy to tylko twoja kolejna teoria spiskowa? Kto sprawia, ze te badania sa niemile widziane? Homolobby? Lewaccy naukowcy? Lewacka nauka? Co tam chcesz robić rezonansami i tomografami, jakie rodzaje tomografii? Tak wymieniam tylko rzeczy, ktorych sie po tobie spodziewam, ze mozesz wymienic- udowodnij ze nie powiniem proszę.

No
W Chinach?

@Arkatch: Napisałem "w krajach bardziej »bezbożnych« tolerancji jest przeważnie więcej". Nie zawsze tylko przeważnie.

Inna sprawa, że wielu historyków uważa, że homofobia w chinach zaczęła się pojawiać dopiero w drugiej połowie XIX. wieku, pod wpływem chrześcijańskiego zachodu. Poniżej obraz z czasów dynastii Qing, przedstawiający stosunek homoseksualny:

Pobierz
źródło: comment_medVROpWtL6cvLq58pRJ9O8SO27oIwIU.jpg
@xeeeeeeenu: W Twojej wypowiedzi dupa zabolała mnie dwa razy:
-pierwszy raz kiedy nazwałeś idiotą każdego człowieka, który ma inne zdanie jak Ty
-drugi raz kiedy wplątałeś w to wszystko religie.

Postaram się to wytłumaczyć. Nazywanie kogoś idiotą ze względu na inne poglądy jest co najmniej niestosowne, a dla mnie osobiście jest to przejaw prostactwa i wąskiego horyzontu myślowego. Jestem człowiekiem wierzącym i nie wiem dlaczego religia miałaby być przeszkodą w akceptowaniu
@wPrawo: Oczywiście, że istnieją tzw. "normalni" katolicy, którzy nie odznaczają się nietolerancją (fun fact: prenumeruję tygodnik powszechny). Niestety, problemy są takie:

a) Kościół katolicki i biblia otwarcie piętnują homoseksualizm, co raczej sprzyja powstawaniu nietolerancji. Dopóki franciszek nie powie "no wiecie, homoseksualizm jednak jest spoko", dopóty będę mówił, że kościół sprzyja tej nietolerancji. Niektóre kościoły protestanckie sobie z tym problemem poradziły, katolicyzm - nie.
b) Prawicowi radykałowie uwielbiaja wycierać sobie gęby religią
Tak poza tematem dyskusji, zastanawiam się w sumie skąd tak częste parcie na zostanie dziadkiem i babcią. Rozumiem chęć zostania rodzicem, ale naciskać na własne dziecko by też się rozmnożyło?


@xeeeeeeenu: Bo przekazanie genow to w sumie twojej jedyne zadanie z punktu widzenia ewolucji.

Masz fajna robote, duzo kasy, podrozujesz, sypiasz z dziesiatkami ladnych kobiet ale nie masz dzieci? Z punktu widzenia ewolucji jestes jej slepa uliczka. Zyciowym przegrywem.

Ewolucyjnie wygral
@xeeeeeeenu: a) Jeśli dla katolika słowa księdza lub słowa biblii idą przed zdrowym rozsądkiem i rozumem, to nie jest to dla mnie religia, tylko sekta. Ludzie ślepo idący za często absurdalnymi zasadami czy słowami jakiegoś lidera nie używają swojego rozumu, po prostu bezmyślnie powtarzają jakieś puste hasła, nie zastanawiającym się nad nimi. Tak nie jest tylko z katolikami, tak jest po prostu z ludźmi, jedni ślepo słuchają księdza, inni immama, jeszcze