Wpis z mikrobloga

#mieszkania #warszawa #ogrzewanie #ista

Przyszło do mnie rozliczenie za CO - 1100zł niedopłaty XD
Właścicielka mieszkania, które wynajmuje też jest w szoku, bo wcześniej dostawała zwroty. Kiedy się wprowadzałem to opowiadała mi, że w zime kaloryfery ma na 2 i jest ciepło (tak miałem ustawione i było ciepło) a w lato wyłączone i płaci niedużo. W rozliczeniu za zeszły rok jest 288 jednostek a w obecnym 1588 ( ͜͡ʖ ͡€)( ͜͡ʖ ͡€)( ͜͡ʖ ͡€)

Czy ktoś może mnie poratować linkami do tekstów gdzie będzie wyjaśnione jak to się liczy?
Coś czuje, że ktoś mnie chcę oszukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@Dreszczyk: U mnie rozliczają tak, że nawet jak zakręcisz na całą zimę i będziesz miec 0 jednostek to i tak musisz zapłacić za chyba 200 bo zamykanie swojego grzejnika jest nieuczciwe wobec sąsiadów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dreszczyk: masz podzielniki ciepła na kaloryferach, czy jak to wygląda?
Ogólnie z tego co wiem, to blok/spółdzielnia ma jakąś opłatę za cały segment, potem sobie przychodzą panowie, spisują wartości z podzielników, sumują za cały segment i dopiero wychodzi wartość w PLN jednej jednostki ciepła.

Jednak przy takim przyroście rzeczywiście coś jest nie tak (to zresztą byłoby jakoś za miesiące styczeń-kwiecień?).
W poprzednim mieszkaniu w miesiącach grudzień-czerwiec pykło z 200 jednostek (ale
ista


@Dreszczyk: wystarczy że będziesz miał nastawione na tą swoją 2, lubisz się wietrzyć. Zimne powietrze omywa głowice termostatyczną, zawór się otwiera, otoczenie zimne, grzejnik gorący i na*&%)#ala jednostki jak #!$%@?. Do tego jeżeli mieszkania sąsiadów są puste bądź w sąsiadach jest silna cebula i zakręcają zupełnie to ich dogrzewasz co też będzie miało wpływ ( ͡º ͜ʖ͡º)
@spo_: @Czesiek_Hydraulik: @Publius: Mam dwa pokoje + kuchnia i łazienka, w pokojach jest po jednym kaloryferze z jednym podzielnikiem. Różnica jest taka, że w zeszłym roku podzielniki miały kolejno ~80 i ~200 a teraz mają ~300 i ~1200.

Jest sens się kłócić? Pani w administracji przecież mi powie panie, licznik pokazuje, płać pan bo mi kawka stygnie