Wpis z mikrobloga

#muzyka mam problem ze zrozumieniem tekstu piosenki zespołu Killing Joke pod tytułem "Euphoria"...
Chodzi mi głównie o refren. Wszędzie, gdzie szukam, jest podane:

And then the cloud breaks
a ray of sunlight - Gloria!
as if a promise
some strange kind of euphoria

Przy czym nie pasuje mi totalnie pierwszy wers refrenu, bo po "and" słyszę "s" i zamiast "cloud breaks" wybrzmiewa tam moim zdaniem "clouds break" (choć wiem, że to by było niepoprawne, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że po 'cloud' jest wyraźne 's')...

Ale w końcówce utworu, w ostatnim refrenie, słyszę "and in the dark days" zamiast "and then the cloud breaks"

#kiciochpyta #angielski #killingjoke
t.....l - #muzyka mam problem ze zrozumieniem tekstu piosenki zespołu Killing Joke po...
  • 8
  • Odpowiedz
mam problem ze zrozumieniem


@tomash-pl: Gdzie masz ten problem ze zrozumieniem? Bo z tego całego opisu wynika tylko tyle, że strony podają "cloud breaks", a ty słyszysz "clouds break". Straszne mi ali wali.
  • Odpowiedz
@Wiedmolol: no wiec problem mam tam, gdzie go opisałem. "Cloud breaks" nie brzmi jak "clouds break"... być może wcale tam nie ma tekstu "cloud breaks" tylko jest coś innego i to chciałbym zweryfikować. Do tego w ostatnim powtórzeniu refrenu zdecydowanie nie ma "And then the cloud breaks" tylko "And in the dark days", czego strony już nie podają w ogóle, stąd poddaję w wątpliwość poprawność tego pierwszego wersu...
  • Odpowiedz
@tomash-pl: na końcu słyszę "and in the darkness", ale te cholerne chmury co się rozstępują to mi w ogólne nie brzmią... jakby tam było coś zupełnie innego...
  • Odpowiedz
@npwjsn: hheheh :D tam jest coś ewidentnie z chmurami, bo nawet w pewnym momencie widać ten "ray of sunlight" w teledysku, a w kontekście rozstępujących się chmur miałoby to sens...
  • Odpowiedz