Wpis z mikrobloga

Potrzebuję małej pomocy z czytaniem z pliku. Mam plik tekstowy, z którego chce sobie uzupełnić kilka rzeczy. Pierwsza linia zawiera dwie zmienne, więc z niej wczytałem. Potem dalsze linie prócz ostatniej zawierają liczby, które chcę sobie wrzucić do tablicy dwuwymiarowej, tak więc w pętli uzupełniam tablicę wczytując kolejne linie z pliku, ignorując pierwszą linię. Ale ostatnia linia znowu zawiera dwie zmienne, które chcę wczytać. I teraz pytanie, co zrobić, żeby w tej pętli chodzącej po pliku nie wrzucić do tablicy ostatniej linii i jak odczytać zmienne z ostatniej linii?
Plik tekstowy wygląda na przykład tak (ale ilość linii, które wrzucam do tablicy się różni, więc na sztywno nie mogę)
http://pastebin.com/YB8n2drV
#programowanie #cpp
  • 3
@drakerc:
Propozycje:
1. Jeżeli ilość liczb wczytywanych do tablicy jest zawsze większa niż 2 to sprawdzaj czy wczytano więcej niż 2 liczby.
2. Wczytuj linię do buforu, to pozwoli na łatwe sprawdzenie czy wczytana linia była ostanią.
3. Przenieś ostatnią linię na początek pliku.

Daj znać jak rozwiążesz problem.
@FNwsk: Myślałem nad 3, ale wyszło mi jeszcze łatwiej: przypomniałem sobie że pierwsza linia w pliku to mają być rozmiary tablicy. Czyli najpierw wczytuję sobie rozmiary tablicy, później zrobiłem while(stream), wewnątrz niego dwie pętle wczytujące dane do tablicy, póki nie osiągną wymiaru z pierwszej linii i na sam koniec wczytuję ostatnią linię poprzez stream >> i >> j. I działa