Wpis z mikrobloga

Według mnie Lublin to zajebiste miasto tylko do pełni szczęścia potrzebuje poszerzenia terytorialnego co sądzicie o tym aby Lublin poszerzyć o gminę Głusk aby liczył ponad 200 km²
P.S:Nie chce zrobić z Lublina drugiego Rzeszowa (gdzie większość to tereny rolnicze a nadal się poszerzają i to niedługo wieś będzie dodaje zdjęcie dla niedowiarków) tylko dawno Lublin się nie poszerzał terytorialnie i na 700 rocznice nadania praw miejskich by było w sam raz
#lublin
F.....z - Według mnie Lublin to zajebiste miasto tylko do pełni szczęścia potrzebuje ...

źródło: comment_xvh66oNsANOxyEVZ9Jex8496HVdicuMh.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
co sądzicie o tym aby Lublin poszerzyć o gminę Głusk


@Filoz: no chyba sobie jaja robisz.
Głusk od jakiegoś czasu walczy o odłączenie od Lublina, bo mocno stracił na aneksji na początku lat 90.
Poza tym nie ma żadnych przesłanek, żeby do aneksji całej gminy (a jest spora) doszło. Dodatkowo gmina Głusk jest typowo sypialniana, więc jakie korzyści miałby Lublin z tej aneksji?
  • Odpowiedz
Stare masz informacje ostatnio sytuacja się unormowała


@Filoz: tzn?
Że Głusk już nie chce się odłączyć? Bo miasto dało kasę na drogę w końcu?
Zauważ, że siedzibę gminy przeniesiono do Dominowa. Pamiętaj, że włączenie do terenów miejskich wiąże się z wieloma obostrzeniami przepisów. Po pierwsze wzrost podatków i to drastyczny (dodatkowo jak juz wejdzie podatek katastralny to będzie masakra), poza tym obostrzenia dotyczące hodowli zwierząt itd. Nikt się na to
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: To według ciebie dlaczego włodarze Rzeszowa wojują o każdą wieś?Byłem nie dawno w Rzeszowie i ich miasto wygląda jak wielka wieś z elementami urbanistycznymi a mimo wszystko wiedzą że ważne są tereny inwestycyjne.Włodarze Lublina powinni jako punkt honoru postawić sobie punkt poszerzenia miasta do 200 km² inaczej w tym mieście nic się nie zmieni nie będziemy atrakcyjni dla inwestorów zagranicznych
  • Odpowiedz
@Filoz: Po części mogę się z Tobą zgodzić, ale jeśli rozszerzać granice miasta to nie o Głusk jako tereny inwestycyjne, bo to zwyczajnie kompletnie bez sensu. Po pierwsze dlatego, że gmina Głusk jak wspomniałem jest raczej sypialniana i żadnego przemysłu tu nie będzie i być nie może. Po drugie tereny inwestycyjne są raczej tam gdzie jest infrastruktura, więc poszerzenia granic upatrywałbym w kierunkach obwodnicy miasta (przecież po coś ona jest),
  • Odpowiedz