Wpis z mikrobloga

@krzysssi33k: Nie wiem czy wiesz, ale takie skręcanie z prawego pasa dla większych gabarytowo pojazdów jest dozwolone. Co prawda powinien wcześniej zasygnalizować zamiar skrętu i upewnić się że nie spowoduje zagrożenia na drodze, ale jak widać nawet w przypadku kierowców zawodowych trzeba czasem i za nich myśleć.
Nie wiem jak dokładnie wyglądała sytuacja/ rozplanowanie drogi, ale kiedy takiemu długiemu pojazdowi brakuje miejsca żeby z lewego pasa skrę©ić w lewo, lub z
@mikkeboss: Standardowo, trudne warunki drogowe, trochę deszczu i mamy poranne wypadki. Spokój do 15 i powtórka z rozrywki. Spadnie pierwszy śnieg i dopiero ustawią się kierowcy do zmiany opon. Ja się już przyzwyczaiłem i mało co mnie na naszych drogach może zaskoczyć ;]
@mikkeboss: pierwszy dzień ze śniegiem to jest zawsze tragedia, od 2 czy 3 lat co roku zostaję tego dnia w domu bo po prostu #!$%@? mnie bierze jak się stoi w korkach dosłownie wszędzie xD
e@mikkeboss: Nie zazdroszczę, przez lata przerabiałem takie dojazdy i jeszcze gorsze powroty. Teraz jak mam się ruszyć gdziekolwiek to obowiązkowo google maps i sprawdzenie korków + trojmiasto.pl i raport drogowy.
@krzysssi33k: Tu ewidentnie głupota kierowcy sam. cięzarowego. Spokojnie z drugiego pasa od lewej (do jazdy na w prost i lewoskrętu) mógłby wykonać ten manewr nie stważając zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Szkoda nerwów. Trzeba myśleć za siebie i innych, nawet nie wnerwiać się na to co inni robią na drodze bo i tak wiadomo, że prędzej czy później ktoś coś wywinie.