Wpis z mikrobloga

#podroze #czechy #praga Mireczki, jeden pełny dzień zwiedzania w Pradze, co muszę koniecznie zobaczyć żeby zmieścić się w czasie? Gdzie zjem prawdziwe czeskie potrawy w normalnych cenach? Wołam też #wroclaw bo blisko do Pragi i pewnie wielu mirków było. Pozdrawiam :)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rudy9210: klasyk - Most Karola, Hradczany (spodziewaj się tłumów, chyba że pogoda będzie do kitu ;-)

a po coś do jedzenia - wyprawa na Żiżkov - nie polecę konkretnej knajpy bo dawno nie byłem, ale knedle i smażony ser to chyba wszędzie podają ;-) przed restauracjami są ceny wystawione, można się przejść i porównać
  • Odpowiedz
  • 0
@rudy9210 Po prostu spacer. Most Karola, hradczany i zleci Ci dzien. Odpuść sobie jakieś złote uliczki i tego typu pierdoły, bo nie warto.
  • Odpowiedz
@rudy9210 Pub "U Fleku!" najstarszy praski browar, piwo warzone od iluśset lat, wg tej samej receptury. Mają tylko jeden rodzaj i tylko ciemne, pyszne! poczytaj w necie zresztą :) niesamowity klimat. jest niedaleko centrum, jeżeli dobrze pamiętam. I uwazaj jak beda Ci próbowali wciskać jakieś likiery, wermuty, bo wygląda jak degustacja, a potem się jednak płaci.
  • Odpowiedz
@rudy9210: Dodam do powyższych wpisów dzielnice zydowska i proponuje iść i sie zgubić, jak już zobaczysz most karola, Hradczany, opere to skrecaj w male uliczki, nie chodź tam gdzie największe tłumy, bo można dostać szalu. Ja zawsze jadam w Tłustej Koali, piwo od czeskich do tych europejskich, oczywiście smażony ser, zupa cebulowa i zasmażana kapusta w knajpie o bardzo charakterystycznym klimacie()
  • Odpowiedz