Wpis z mikrobloga

#neuropa #polityka #zalosnalogika #aborcja #czarnyprostest

Podsumujmy:

PiS był i jest za ochroną życia, dlatego odrzucił projekt zaostrzenia prawa aborcyjnego.

PiS był za odrzuceniem projektu, bo to niedobry projekt był.

Ale jeszcze tydzień temu był to dobry projekt, dlatego na 230 posłów PiS, 230 głosowało za dalszą pracą nad nim w komisji.

Wszyscy obecni posłowie PiS głosowali za dalszą pracą, bo PiS obiecał w kampanii, że w pierwszym czytaniu nie odrzuci żadnego projektu obywatelskiego.

Dlatego większość posłów PiS było za odrzuceniem w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu liberalizującego prawo aborcyjne.

Ktoś tu się zakiwał, ale czy ciemny lud to jeszcze kupi?
  • 7
  • Odpowiedz
@afc85: myślę, że mylisz wyborców z pracownikami nowogrodzkiej. Ja wczorałem poczytałem sobie komentarze na portalu wpolityce. Ubaw z ataków wyborców #pis na pis przedni ;)
  • Odpowiedz
@Goofas: tak, pierwszy raz w historii ustawodawstwa w Polsce taki projekt przeszedł dalej, a potem poszedł na śmietnik... Może się jednak douczysz? Plan Kaczyńskiego i góry PiSu był jasny, oba projekty miały przejść dalej, tak zapowiadali i 42 tak głosowało, w tym Jarosław Kaczyński. Apelowali do innych posłów, tylko tamci woleli głosować inaczej. Dalej to pojawiła się kwestia własnego projektu PiS. Nie wiem co tutaj jest niejasne?
  • Odpowiedz