Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, mam do Was pytanie. Mam zamiar zacząć programować, już od dłuższego czasu się do tego zbieram, ale w końcu muszę zacząć. Z tego co wyczytałem to C# jest spoko językiem na początek, więc w niego będę celował. Miałem delikatną styczność z programowaniem w Pascalu, ale taką naprawdę delikatną. Moje pytanko brzmi, czy dam radę się tego nauczyć z kursów na YT, forach i innych stronach? Mam na myśli darmowe sposoby, bo może się jednak okazać że to nie to i nie chce wydawać pieniędzy na kursy... Póki co. Jest tu ktoś kto uczył się programować właśnie z bezpłatnych źródeł? I jeśli jest to byłbym bardzo wdzięczny za polecenie strony/kanału :)
#programowanie
  • 12
  • Odpowiedz
@Lembaz: Dzisiaj wlasnie gadałem z kumplem który uczył się c# i ponoć wlasnie on jest trudny, głownie dlatego bo obiektowy i ma specyficzna składnie typowa dla microsoftu. C++ ma ten plus ze mozna się nauczyć go od podstaw w fajny i zrozumiały sposob a pozniej przerzucić się na obiektowego c++. Jak cos polecam książkę symfonia c++
  • Odpowiedz
@Tomato2652: ale pieprzysz.

@Lembaz: co do sposobu nauki to oczywiście, że darmowe źródła. Jeśli będziesz chciał kupić kurs, to puknij się kilka razy w głowę, po czym wejdź na jakiegoś heliona czy coś i wydaj te pieniądze na książkę poświęconą danemu językowi. Jak przeczytasz będziesz miał dodatkową podkładkę pod monitor w cenie. Te wszystkie gówno kursy za piniondz są nic nie warte. W youtube znajdziesz od groma tutoriali, szczególnie do
  • Odpowiedz
@Lembaz: Jakieś bzdury tutaj czytam, że C# trudny a C++ łatwy, jeden dobry na początek, drugi na koniec itd, itp. Poza tym nikt aktualnie nie poleca uczyć się z symfonii c++. Jest wiele lepszych książek. Jeśli chodzi o pracę jako programista to wybór C# / Java na pewno wydaje się lepszy niż C++. Każdego z tych języków dasz radę nauczyć się z internetu.
  • Odpowiedz
@Lembaz:
nie uważam siebie za programistę ale swego czasu poczytałem trochę o C#,
- ma naprawdę bardzo dobrą dokumentację,
- sporo materiałów,
- bardzo uporządkowany-bez chaosu w bibliotekach(niby jest ich 20 tys. ale w nauce to nie przeszkadza)
- masz genialne Visual Studio z pełnym intellisense co bardzo pomaga-zwłaszcza na początku nauki
- bardzo szybko widać efekty nauki- szybko możesz napisać proste programy, dzięki czemu nie zniechęcisz się tak szybko
-
  • Odpowiedz
@Lembaz Ja podstaw C# uczyłem się na podstawie filmów w necie. Nie wiem czy wolisz filmy czy formę tekstową, ale dobre materiały są na MVA (Microsoft Virtual Academy) i Channel9. Jak dla mnie kluczowe jest skupienie się na kursach po angielsku, jak już ktoś wcześniej wspomniał w tym wątku.

EDIT: jak już opanujesz podstawy to zapoznaj się również z dobrymi praktykami tworzenia oprogramowania. Przyda się niazależnie od języka
  • Odpowiedz