Wpis z mikrobloga

Hello, szukam dla siebie samochodu, wpadła mi w oko #159 z silnikiem 2.4 JTDm w sedanie. Na otomoto znalazłem dwa "ciekawe" egzemplarze. Co o nich sądzicie? a może wiszą już jakiś czas? bo nie chciałbym jechać i się rozczarować. Chyba, że też warto rozglądać się za wersją z silnikiem 1.9 (ale to zawsze mniej mocy). Mam na ten "interes" 30k. Tak, kupon na lawetę też mam. #alfaromeo #alfaholicy

http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-sedan-2-4-220-km-jtdm-warto-ID6yvHK5.html

http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-159-zadbana-super-wyposazenie-2-4jtdm-nowe-turbo-doinwestowana-ID6yzYZj.html
  • 11
@MaksymMaksymowicz: Mam 156 w 1.9 i powiem tak. O te samochody trzeba dbać, a nie jeździć aż coś się zepsuje na amen. Jeżeli chodzi o właściwości jezdne to jeździ się super. 159 jest jeszcze bardziej dopracowana i mniej awaryjna.
@MaksymMaksymowicz: Do 2.4 to lepiej szukaj automatu. Wiem jakie jest nastawienie na automaty, ale 2.4 ma bardzo duży moment obrotowy i pewnie w używce wcześniej, niż później poleci dwumas (zobacz ile kosztuje wymiana), a i skrzynie są (podobno) zbyt delikatne do tego silnika.
@MaksymMaksymowicz: @konradk1: Też polecam automat (czy to w 1.9 czy w 2.4). Sumarycznie wychodzi taniej w naprawach niż układ sprzęgła + naprawa skrzyni manualnej (w 1.9 typowe, w 2.4 jest już pancerna skrzynia, więc to odpada, ale z to w 2.4 jest drogie koło dwumasowe). Niestety trzeba się liczyć że Q-tronic spala w mieście absurdalne ilości paliwa jak na diesla (czytaj: spokojnie przekracza 10 litrów).
Ja po doświadczeniach z 1.9
@MaksymMaksymowicz: Nie lepiej dozbierać 50k i kupić coś lepszego? ^^

A tak serio: Poleciłbym TBi, ale jeśli robisz trasy po 200km to chyba rozglądałbym się za 1.9 i zrobił mu program startowy: rozrząd*, wywalenie ekologi, usunięcie problematycznych klap w dolocie oraz zapodał program 150>170KM [koszty chyba do 5k]. Szukaj na forum alfaholików - odrobinę więcej pewności, jeśli chodzi o historię samochodu. Dodatkowo autka.pl to najlepsze miejsce, gdzie możesz kupić Alfę w
@MaksymMaksymowicz: Przejedź się 2.4, a 1.9 zbladnie. Miałem 1.9 115 i 2x140 w 156 i 147. W zeszłe wakacje sprzedałem poliftowe 156 2.4 20v 175KM. Jak te 5 cylindrów gra... r6 z BMW nie brzmi tak dobrze, serio. A w trasie pracuje gładko i dzięki pojemności nie ma tak dużej turbodziury, a jak już turbo zacznie pompować... Przejedź się, znajdź zadbane i kup.