Wpis z mikrobloga

Mircy, na pewno jest tutaj ktoś kto uczestniczył w Studium Talent na #pwr #politechnikawroclawska.
Czy może mi ktoś opowiedzieć jak wyglądają te zajęcia? Czy pomogły wam w zdaniu matury? Jak atmosfera, ludzie, którzy wykładowcy? Nie wiem za bardzo co robić, mieszkam 100 km do Wrocławia, więc same dojazdy byłyby dla mnie męczące, każda sobota spedzona tam, a jednak jeszcze dochodzą inne obowiązki, poza tym mam braki z matmy i fizy, aktualnie nadrabiam. Ogólnie boję się o maturę, więc na jakieś dodatkowe zajęcia się zapiszę. Na PWr wybieram się się pierwszej kolejności.
#wroclaw #studbaza
  • 9
  • Odpowiedz
@rozlanakawa: w sumie warto, bo wystarczy trochę się pouczyć i mogą wpaść punkty rekrutacyjne... jak ja chodziłem to na zajęciach na początku były tłumy (miejsc nie było), a potem coraz mniej ludzi... zajęcia prowadzone sensownie - można się czegoś nauczyć
  • Odpowiedz
@rozlanakawa: samemu nie brałem udziału, ale z tego co rozmawiałem z innymi to 40-50 punktów dzięki temu idzie wyciągnąć na lajcie ;). Dla przykładu to u mnie na roku analizę 1 #!$%@?ło kilka osób, które miały z tego studium talent 5.0 xD
  • Odpowiedz
@rozlanakawa: To zależy na co pójdziesz. Na matmie jest nauka całek od zera, trochę bardziej rozszerzona niż na 1 semestrze studiów nawet (znaczy nie trudniej, tylko dokładniej omówione, a w każdym razie tak to wyglądało u Górniaka lata temu kiedy na to chodziłem). Natomiast na fizyce materiał w sumie pokrywał się z zagadnieniami które są na rozszerzonej fizyce w liceum. Punkty rekrutacyjne masz liczone na podstawie lepszej oceny, max 50 za
  • Odpowiedz
@rozlanakawa: materiał na studium to analiza matematyczna czyli nowy materiał. W maturze nie ma szans Ci pomóc, jednakże znam wielu ludzi, którym 30 pkt zarobionych na studium pomogły dostać się na wymarzony kierunek. Sam jestem jedną z tych osób i również dojeżdżałem z podobnej odległości. Protip: jak już się zapiszesz to możesz nie chodzić na wykłady, ale polecam bo Górniak jest kochany. Jak by co to cały materiał jest nagrany na
  • Odpowiedz
@rozlanakawa: do matury Ci to może pomoże, ale nie na tyle że dzięki temu zdasz - bo to jest całkiem inny poziom i najpierw maturę musisz zdać żeby ogarnąć co do Ciebie Górniak będzie mówił. Ale jeśli zależy Ci na punktach - to się zapisz - o ile Górniak będzie prowadził to cały wykład jest na YouTube w przystępnej formie a także eTrapez pozwala zdać to na przyzwoitym poziomie.
  • Odpowiedz
  • 0
@rozlanakawa Punkty ze studium sa naprawde wiele warte. Przy progach na rozne kierunki wahających sie od 100 do 400 punktów te dodatkowe 30 pkt potrafi wiele namieszać. Natomiast same zajęcia w żaden sposób nie przydadzą Ci się na maturze. Nie ma tam praktycznie niczego co jest na egzaminie. Jesli boisz sie go, lepiej ten czas przeznaczyć na korepetycje.
  • Odpowiedz
@rozlanakawa: a jeżeli chcesz nadrobić przed maturą, to zawsze możesz się zapisać na kursy przygotowawcze na PWr. kosztują 300 zł i masz około 40h powtórki do matury. w zeszłym roku było fajnie bo te kursy były od razu po zajęciach studium talent więc nie traciło się wiele czasu.
  • Odpowiedz