Wpis z mikrobloga

W pomieszczeniu, w którym są już położone panele podłogowe, potrzebuję postawić kilka ścianek działowych z płyt k-g (dzięki temu powstaną trzy pomieszczenia) i wstawić drzwi.

Na podłodze aktualnie jest wylewka, folia, podkład i na to panele - czy stawiając ścianki można przykręcić profile do podłogi przebijając się przez panele ? Czy koniecznie trzeba ściągnąć podłogę (lub np. wyciąć szlifierką tylko miejsce na profile), bo inaczej będzie pękać i w ogóle wszystko szlag trafi ?
#budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 6
@TakieTamNaWykopie: Jak postawisz na panelach to z czasem będziesz miał porozchodzone (szpary między panelami ) i będzie to do dupy wyglądało. W dodatku jak będziesz chciał zmienić podłogę to znów będzie lipa z pozostałościami panela pod ścianką. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zdjęcie paneli i podkładu, poukładanie sobie tego w innym pokoje albo podpisanie kolejności, montaż ścianki i wykorzystanie ponowne starych paneli.
@TakieTamNaWykopie: Ja postawiłem na parkiecie i jest ok (tuż przy ścianie trzeba zachować przerwę 1 cm. Między profile a podłogę (ściany i sufit zresztą też) dałem specjalną taśmę akustyczną, która dobrze tłumi drgania. Profile przykręciłem do podłogi wkrętami do drewna. Z założenia ściana nie jest nośna, nie ma co sie spinać.