Wpis z mikrobloga

4 241 - 1 = 4 240

Tytuł: Harry Potter and the Methods of Rationality
Autor: Eliezer Yudkowsky
Gatunek: Fantasy
★★★★★★★★★★

Kiedyś widziałem tą książkę na mirko i bardzo mnie zaciekawiła. Tak więc 1600 stron później, jestem tutaj. "Methods of Rationality" to dość niezwykła i nieszablonowa pozycja. Harry, obrarzony ponadprzeciętną inteligencją i zdolnością myślenia indukcyjnego, próbuje na swój sposób zrozumieć cały świat magii.
Książka przedstawia tylko pierwszy rok nauki w Hogwarcie, jednak to daje już nam obraz, jak dalej mogłyby potoczyć się losy protagonisty. Bardzo mało wydarzeń jest zgodnych z "Kamieniem Filozoficznym", co jest raczej mało zniechęcające, gdyż HPMOR pokazuje nam zupełnie inny rodzaj historii : o chłopcu już dorosłym w wieku 11 lat z nieprawdopodobnym podłożem naukowym.

1600 stron to dużo, ale zdecydowanie za mało, jak się pod sam koniec dowiedziałem.
#czytajzwykopem #ksiazki

PS. Daje dużo do myślenia. Mam na myśli : Skoro rodzice Harrego zginęli jak mieli po 20-30 parę lat... to cholera skąd miał tyle kasy w banku Gringotta ?
PS2. Dostępna za darmo w .pdf na necie.

#bookmeter
źródło: comment_AjGfW9gw4dvb1fsMiN6HFq5m1SiRcFsY.jpg
  • 9
@Karmazynowicz: o kurczę, nawet nie wiedziałam o istnieniu czegoś takiego! Czuję się poważnie zaintrygowana... Szkoda tylko, że nie ma polskiego tłumaczenia (chyba), choć akurat HP było moją pierwszą serią przeczytaną dawno temu po angielsku - więc dam sobie radę. ;) Dodaję do ulubionych jako zakładkę "koniecznie kiedyś przeczytaj". I dzięki za linki!