Wpis z mikrobloga

Ej doszedłem ostatnio do wniosku, że kij z tradycją i wąchaniem książek, czas w końcu zakupić czytnik e-book. Tylko cholera jasna, tego jest tak dużo, że kompletnie nie wiem co wybrać, cenowo się strasznie różnią, do tego jakieś czytniki 'z reklamami' 'bez reklam', wtf więc tak na skróty mirko pomusz jaki czytnik mam kupić i jeszcze najlepiej gdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#ksiazki #ebook #kiciochpyta
  • 19
@Matyson: Najbardziej atrakcyjnych jest kilka modeli w okolicy 130 EUR. Obecnie, szczególnie warte uwagi czytniki, to: 
- Kindle Paperwhite 2 lub 3 - bardzo dobre wykonanie, znakomite ekrany (Paperwhite 3 – 300 ppi), stabilna praca, znakomity stosunek jakości do ceny (szczególnie w okresie obniżek cen na amazon.de). Tu recenzja: http://cyfranek.booklikes.com/post/1265620/amazon-kindle-paperwhite-3-2015-recenzja-all-new-kindle-paperwhite-300ppi-z-niemieckiego-amazonu-czesc-pierwsza;
- PocketBook Touch Lux 3 - fizyczne przyciski, najlepsza obsługa PDF, polskie menu, można wgrać polskie dzielenie wyrazów w czytniku. Tu
@rudy2007: Ja kupowałem we Francji, to na gwarancję nawet specjalnie nie liczyłem. W PL sprzedaje jeden sklep, ale nie wiem jak to u nich wygląda. Ale po pół roku sprzęt dalej sprawnie działa, choć wywędrował do znajomych. Z tego powodu nie odpowiem Ci teraz na temat notatek. Zapytam ich przy okazji. Brak podziału aktualny, bo nie było nowszej wersji firmware'u.
@Matyson: Ja tylko od siebie dodam zebys zastanowil sie czy w ogole warto. Czytanie na smartfonie jest eleganckie, czytalem w ten sposob ebooki jeszcze przed erą dotykowych ekranow, na PSP. Smartfon miesci sie do kieszeni, zawsze masz go przy sobie a kindla, nawet najmniejszego musisz taszczyc w plecaku, jak ksiazke. Osobiscie sam sie zastanawialem nad czytnikiem, ale nie widze absolutnie zadnych zalet. Na smartfonie czytalem w kazdej mozliwej sytuacji, w pelnym
@gowooh: No jasne, zależy czego oczekujesz. Osobiście dla mnie komórka ma dużo większy komfort czytania niż zwykła książka i pomimo, że jakoś tak mam, że kupuję książki papierowe, to i tak w domu czytam na smartfonie - po prostu jest lepiej, wygodniej. Mój brat czyta na tablecie, spróbowałem i muszę przyznać, że jest to najlepsza opcja, ale z powodu braku mobilności nie śpieszę się z zakupem - jak będę miał wolnych