Wpis z mikrobloga

@telestonoga: Dzięki, ale mam lepsze zajęcia niż zaglądanie każdemu z popierających pod kopułę. Mnie martwi jedynie to, że mogą mi zostać odebrane podstawowe prawa do ludzkiej opieki medycznej w przypadku, gdyby moja ewentualna ciąża nie przebiegała jak należy.
  • Odpowiedz
@telestonoga: Wojujący rycerzu, ale Ty mnie nie przekonasz, że stowarzyszenie Stop Aborcji ma jedną, jedyną rację, więc oszczędź sobie wysiłków. Ja mam swoje przekonania, Ty swoje i niech tak zostanie, bo dyskusja, do której z d--y włączasz jeszcze feministki raczej do owocnych należeć nie będzie.
  • Odpowiedz
@telestonoga: bo według projektu ordo iuris w ustawie o planowaniu rodziny nie będzie żadnej przesłanki dla terminowania ciąży.

To, że w kodeksie karnym w nowych przepisach zostanie łaskawie w niektórych przypadkach wyłączona bezprawność terminowania ciąży nie jest wbrew pozorom równoznaczne z legalną aborcją, chyba że dla #januszeprawa
  • Odpowiedz
@telestonoga: nie wiem co to ma do rzeczy. W projekcie ordo iuris wykreślone są wszystkie możliwości legalnej aborcji. W projekcie ordo iuris nie ma nawet mechanizmów dla terminowania ciąży w przypadku zagrożenia życia matki, to również jest wykreślone. W projekcie ordo iuris jest jedynie kontratyp wyłączający bezprawność aborcji w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia matki, co nie jest równoznaczne z legalną aborcją nawet w przypadku zagrożenia życia matki. To oznacza, że
  • Odpowiedz