Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W tym roku nie dostałem się na studia związane z geografią (kilku punktów mi zabrakło) i po głębszej analizie stwierdziłem, że w sumie lepiej byłoby złożyć na jakiś inny kierunek i iść za rok. Przeanalizowałem sobie kilka z nich, jednak u większości z nich liczyła się fizyka. Przez całe liceum chodziłem do mat-geo, więc maturę pisałem z geografii. Wstępnie postanowiłem, że będę zdawać fizykę za rok, jednak mam parę wątpliwości i pytań:
1.Czy przez te 7 miesięcy zdołam się dobrze nauczyć fizyki? Teoretycznie fizykę miałem w pierwszej klasie, jednak nauczycielka niezbyt nauczyła nas tego przedmiotu chyba. Co prawda miałem piątkę, ale ona oceny wstawiała pobłażliwie, praktycznie trochę się wykułem na jakąś tam lekcję, a ona mi postawiła 4 :P Nic nie pamiętam praktycznie :/
2.Jaka książka będzie najlepsza do przygotowania się do matury? Czy jakieś repetytorium wystarczy?
3.Pytanie takie rezerwowe xD czy istnieje jakiś kierunek związany z geografią, którego nie można określić mianem gównokierunku? (jestem z Warszawy jakby co)
#matura #matura2017 #licbaza #studbaza #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Geodezja jest chyba dość dobrym kierunkiem, przynajmniej ja nie znam biednych geodetów. Ostatnio czytałem gdzieś w necie narzekania, że słabo z kasą, ale jak mamie dzielili działkę to koleś wziął 3k cebulionów. Ponoć trzeba też zdawać jakieś państwowe egzaminy, żeby mieć pełne uprawnienia do wykonywania zawodu.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale jeśli oceniasz fizykę na maturę z fizyką z pierwszej klasy to powiem ci, że jest różnica. Tamto w 1. klasie to była kontynuacja z gimbazy, łatwizna, proste. Tutaj już zaczyna sie od początku, skrupulatnie. Sprawdź sobie [oficjalny zbiór zadań od CKE - półtysiącstronicowa księga kompatybilna z maturą](https://www.cke.edu.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Materialy/Zbiory_zadan/Matura_Zbiór_zadań_Fizyka.pdf).