Wpis z mikrobloga

Mirki, proszę o pomoc. #szukamlaptopa
Potrzebuję #laptop do #programowanie. Cena jakieś 3,5k - 4k, max 4,5k PLN. Najbardziej do mnie przemawiają #lenovo i #dell. Chciałby żeby miał dysk ssd, co najmniej 8GB ramu i procesor co najmniej i5. Dobrze żeby był lekki (może być bez napędu), rozdzielczość hd wystarczy. Z bajerów mógłby mieć podświetlaną klawiaturę. Podpowiecie jakieś typy? Bo już za dużo tego widziałem i mam dość...
  • 21
@badmin: Mam thinkpada t440s, nie zdecydowałbym się drugi raz ze względu na jakość obudowy, kiepskie wykonanie, touchpada oraz słabą baterię (musiałem dokupić dodatkową, większą baterię, która wystaje spoza obudowy).
@Morthgar: przekątna nie ma dla mnie większego znaczenia, dopóki będzie w miarę lekki i miał rozdzielczość co najmniej fullhd. Trochę go będę nosił, więc dobrze żeby nie był zbyt duży ale i tak waga jest ważniejsza.
asus zenbook


@tomic: całkiem ciekawy, dzięki. Jakoś nie jestem przekonany do asusów, ale w sumie nie wiem dlaczego. Jak byś ocenił jakoś wykonania? Nie musiałeś nic naprawiać? Wiesz może jak u nich z obsługą klienta?
Jakość bardzo dobra. Najlepiej przejechać się do jakiegoś salonu AGD RTV lub komputronika i zobaczyć na żywo. Sam wybierając lapka sugerowałem się wykopowiczem @Pustulka Prowadzi świetny tag w któ¶ym publikował zestawienia najlepszych laptopów w oparciu o dane kryteria. Tutaj wspomniany tag #pustulkowelaptopy