Wpis z mikrobloga

@cameel_:

Art. 105. KPK

Prostowanie orzeczenia, zarządzenia lub uzasadnienia

§ 1. Oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe oraz w obliczeniu terminów w orzeczeniu lub zarządzeniu albo w ich uzasadnieniu można sprostować w każdym czasie.

§ 2. Sprostowania dokonuje organ, który popełnił omyłkę. Jeżeli postępowanie toczy się przed instancją odwoławczą, może ona z urzędu sprostować orzeczenie pierwszej instancji.

§ 3. Sprostowanie orzeczenia lub jego uzasadnienia następuje w drodze postanowienia, a sprostowanie zarządzenia w
@Tamerlan @cameel_: ja z tego co znalazłem to bym apelował, bo to jeśli dobrze rozumiem nie jest oczywista omyłka pisarska tylko uzasadnienie niemające ze sprawą nic wspólnego, SA w Krakowie napisało coś w ten deseń (II AKa 50/07, teza w spoilerze)


IMO to może w ogóle być przesłanką uchyłki bo jak rozpoznać apelację jak nie wiadomo o co chodzi w uzasadnianiu
@cameel_: Ale czy skopiowane dane z innej sprawy są "omyłkami pisarskimi"? Omyłki nie są przypadkiem "przejęzyczeniami" np. morze zamiast może?
E: Sama już nie wiem. Potrzeba kogoś z karnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale czy skopiowane dane z innej sprawy są "omyłkami pisarskimi"? Omyłki nie są przypadkiem "przejęzyczeniami" np. morze zamiast może?


@Kuro_neko: @Nahcep: ja własnie przychylałbym się do tego, że nie są to omyłki.

EDIT: Na marginesie warto dodać, że stanowi to naruszenie przepisów karnych ustawy o ochronie danych osobowych, co więcej, naruszono dobra osobiste osób, których dane zawarto w feralnym uzasadnieniu.