Wpis z mikrobloga

Mirabelki mam prośbę, ponieważ chcę w końcu can into makijaże. Polecicie mi dobry podkład, puder i bazę pod?(ja sobie smaruję buzię kremem niveła albo ziaja czy innym garnierem poprostu) oprócz tego brązer i roświetlacz? Na codzień się lekko maluję, a chciałabym wskoczyć o lvl wyżej żeby okazjonalnie się tak porządnie odwalić z konturowaniem, mocnym okiem/ustami.
#rozowepaski #makijaz #pytanie
Pobierz pierozkowyviking - Mirabelki mam prośbę, ponieważ chcę w końcu can into makijaże. Pol...
źródło: comment_L6W0H0eTMeAbj5v2kU2JKVy8TlssLkbS.jpg
  • 51
Polecicie mi dobry podkład, puder i bazę pod?


@pierozkowyviking: Ale dobry podkład kryjący do imprez okolicznościowych czy coś lekkiego na co dzień? Puder weź transparentny, All Matt Plus z Catrice jest całkiem okej. Baza jest dobra z PAESE, w wersji matującej, bo ta rozświetlająca pewnie na początek niepotrzebna.

wiesz, że to tak nie dziala? Wiesz,że trzeba dobrać sobie kosmetyk pod siebie?


@vasil: Nie działa z podkładem. Z resztą kolorówki
@vasil: Pisałeś, że trzeba każdy kosmetyk dobrać pod siebie. Z podkładem 100% zgoda, ale na dzień dobry masz masę kosmetyków, których nie trzeba dobierać stricte pod swoją twarz. I to na samym starcie. Chociażby bazy, tusze, pudry transparetne, palety.
pod siebie = nie każdy potrzebuej wszystko, kazdy ma inną cerę, alergia,


@vasil: Przecież OP chce serio wskoczyć w makijaże, a to są jakieś produktowe podstawy. Nikt tu na razie nie poleca zakupu wymyślnych wosków konturujących usta, czy zalotek termicznych.

czy nawet tryb dnia / pracy


Nie wiem co to ma wspolnego z makijażem okazjonalnym, ale chętnie się dowiem. :)
@Lipwig: Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź () ogólnie to chcę się sama nauczyć malować na ważniejsze okazje, no i nawet na jakieś zwykłe wyjścia mogłabym "zaszaleć" ze swoim wyglądem, często oglądałam jakieś filmiki na yt makijażowe tutoriale, ale dopiero ostatnio pomyślałam żeby coś z tym zrobić.
Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź


@pierozkowyviking: Nie ma sprawy. Jeśli mogę w czymś pomóc, to służę PW albo mirko. Co do zakupów, teraz z Rossmannem jest idealny czas na kupno stricte rossmanowych hitów. Reszta znacznie bardziej opłaci się na necie, po poczytaniu KWC albo potestowaniu na żywca. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lipwig: Mam jeszcze małe pytanie: z korektorów pod oczy, w jasnych odcieniach (cera neutralna z żółtymi tonami) naprawdę dobrze kryjących (jednocześnie lekkich), co byś poleciła? Czaiłam się na FakeUp z Benefit (lub coś innego nawilżającego), ale po nałożeniu wyglądam, jakby ktoś mi podbił oko. MUFE Ultra HD fajnie kryje, generalnie jest ok, ale podkreśla sucha skórę. (od razu zaznaczam, że z pielęgnacją ok). Sprawdzi się np. Collection/Catrice? Czy celować w górną
Mam jeszcze małe pytanie: z korektorów pod oczy, w jasnych odcieniach (cera neutralna z żółtymi tonami) naprawdę dobrze kryjących (jednocześnie lekkich), co byś poleciła?


@The_Starfish: Poleciłbym Collection, szczególnie, że jest tani. Catrice w płynie nie testowałem, ale nawet na Wykopie chodzą o nim średnie opinie (podobno bardzo szybko oksyduje). Odradzam jakiekolwiek paletki korektorów z MUR, bo znikają już na pędzlu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy celować w