Wpis z mikrobloga

Ostatnio w RTV byłem świadkiem wizyty Januszxperta (cytat bardzo wierny):
- Panie, telewizor chce, ale nic z Chin, żadnego hehe Szajsunga ani tego hehe eLGówna. Fulhade, ma mieć te WiFi i ten, no, Internet mieć, i niegruby żeby był panie. Sony jakieś może?
No tak, Sony składa swoje telewizory pod Tokio.
  • Odpowiedz
Wyobrażam sobie film dvd na 4k puszczone euro :D


@Syndram: Przebijam. 70" plazma i telewizja analogowa. Na szczęście pani ma już dekoder HD, ale obraz na CATV to musiał być żyleta xD
  • Odpowiedz
@BartusGsa rodzicej mojej dziewczyny mieli tak podlaczany cyfrowy polsat przez rok. jak im zmieniłem na hdmi, to podziękowali, ale jak wróciłem za kilka tygodni, to znowu oglądali w kiepskiej jakości. chciałem znowu zmienić, ale jakoś dziwnie reagowali. wydaje mi się, że wolą taką gównianą jakość. zawsze jak ich odwiedzam i oglądamy tv to mnie skręca w środku :-P
  • Odpowiedz
@BartusGsa: Większość "monterów" telewizji kablowej z miejsca podłącza SCART bo taki jest w zestawie z dekoderem. Oczywiście jak ktoś jest kumaty to sobie z miejsca wymieni, ale jest masa starszych lub nieobeznanych z tematem osób która płaci za pakiety HD i ogląda w takiej jakości ( )
  • Odpowiedz
@zerathul: To jest przejściówka z cyfrowego na analogowy. Można w ten sposób podłączyć np. starą nagrywarkę.

@Mr--A-Veed: Podobną sytuację miałem w starym Panasonicu, tyle, że on akurat potrafił sobie sam przełączyć na HDMI - ale tylko, jeśli równocześnie podłączony był też SCART.
  • Odpowiedz
@Mr--A-Veed: to bardzo dziwne. Ja mam już któryś Sony z kolei i nigdy takiej sytuacji nie miałem. Tzn. Jak wyłącze na hdmi np. 1 to po włączeniu przyciskiem power tv otwiera sie właśnie na hdmi 1.
  • Odpowiedz
@Masny: Normalnie, telewizor jest tak płaski że nie ma miejsca na gniazda cinch/euro/svideo. Combo Jack ma 4 piny, GND, L,R,composite.
  • Odpowiedz