Wpis z mikrobloga

#programowanie #pytanie #komputery

Cześć Mirki!
Zakupiłem nowy dysk, otóż pomyślałem że warto zainwestować w dysk SSD.
Zainstalowałem windowsa 7. Przyznam się że mam tylko, wystarczające drivery w danym momencie. Zmieniałem dysk 4 września.
Gdy zostawiam komputer na dłużej i idzie w stan uśpienia to później strasznie muli. Jak go zresetuje wyskakuje błąd.
A disc error occured. Prest alt + ctrl + delete. Żeby było mało, wyskakuje błąd 0xc00000e9 gdy jakimś cudem obejdzie przez 1 możliwość. Czasami trafiam do opcji gdzie mogę wybrać czy normalnie uruchomić komputer czy na przykład windows ma wyszukać naprawy sam. Niestety przy wyborze którejkolwiek z opcji natrafiam na 0xc00000e9.
Stwierdziłem że to wina kabla. Odpaliłem inny dysk. Działa wszystko, miód malina.
Po godzinie ponownie podłączam dysk SSD. Wybieram opcje naprawy i odziwo przeskoczyło dalej. Pytało się czy chce przywrócić komputer do poprzedniej daty i potwierdziłem ale nie cofnęło nic, mam dane z 8 godzin wcześniej tego samego dnia.
Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak jest. W internetach wypisują że to mogą być różne rzeczy. Przejechałem skanem Malware i nic nie znalazło. Kabel chyba też nie jest walnięty bo inny dysk śmigał i w sumie ten też się przed chwilą odpalił, nie wiem jak jutro.
Kabel nie, wirus nie. Czyli jebnięty jest dysk. To moje zdanie.
Poszukuję pomocy.
1. Czy to może być wina braku któryś driverów.
2. Słyszałem że dla dysku SSD ustawia się inne opcje w komputerze. Może to jest problem?
3. Mam nieorginalny windows 7, może to boli?
GreenLipA - #programowanie #pytanie #komputery 

Cześć Mirki! 
Zakupiłem nowy dysk...

źródło: comment_XtFzoyFGQiOFLFMt2ZMKCizAJXeiXNTh.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
plik wymian


@korni007: to zależy od ramu, jak ma do jakiś 4gb to bym zostawił plik wymiany na ssd bo przyspieszy to pracę jak będzie się on kończył, jak ma więcej niż 4 to warto przenieść na hdd
  • Odpowiedz