Wpis z mikrobloga

@Q-rek:

Pytanie po co?

Za 12 zł kupisz normalną kostkę nie jakąś markową, a jak rozwali to kupisz następną prostę.

RC orginalne kostki rubika kupisz za 30-40zł? i dzieciak potarga nakleiki albo zepsuje tak jak tą za 12zł, bo też przeciez tylko plastik.

O sensowności kupowania takiej zabawki dziecku które może ją poprostu pogryźć nie wspomnę.
@Q-rek:

Sklepy z zabawkami mają zwykle RC (Rubik's Cube) i 333 są wmiarę wytrzymałe ale mają zwykłe naklejki i to prędzej popsuje. Jeżeli nie znajdziesz jej tam to uderzaj do Empiku, bo oni oferują RC 222, 333 i 444 tylko stosunkowo drogo.

Jak jesteś z Katowic to też, w Silesi jest to centrum z kartami Magicka czy jakimś syfem możesz tam zobaczyć, bo pewnie będą mieć ale z ceną to samo
@Q-rek:

Jak chcesz oszczędzić i kupić bardziej fachowy sprzęt to speedcuberzy kupują bezpośrednio z Chin np. na Lightake.com przez paypala z darmową wysyłką do polski.

Czeka się różnie od 2-3 tygodni do 3-4 miesięcy (2 razy tak miałem :<) ale jest spory wybór i taniej niż allegro czy jakikolwiek sklep.

Z markowych 333 DaYan'y były chwalone ale dawno nie interesowałem się tematem.
@babisuk: Czemu? Dla dziecka będą dobre, są wytrzymałe. Sam mam Rubik Studio, ma już ponad 20 lat i się trzyma. Sam sobie kupiłem Zhanchi V, bez porównania, ale to raczej nie zabawka dla dziecka ;).
@Deykun: dayany wciąż chwalone ale nie najtańsze. Lepiej na początek kupić shengshou aurora lub wind. Tańsze sporo, a jakościowo nie odbiegają zbyt daleko od czołówki.