Wpis z mikrobloga

@Rupertciak:
@kashmirowa: W przypadku gwałtu kobieta jak najbardziej powinna mieć możliwość usunięcia ciąży. Miałem na myśli normalny stosunek - to jest moment kiedy łaska decyduje o tym czy chce mieć dziecko - oczywiście powinna mieć prawo do usunięcia kiedy będzie wiadomo, że płód nie rozwija się poprawnie lub gdy poród może zagrażać jej życiu.

Wybaczcie, że Was rozczarowałem moją opinią ale nie każdy przeciwnik aborcji jest tak #!$%@?.
@josedra52:
Twoja opinia o aborcji, jest Twoja nic mi do niej, my komentujemy raczej ultrakatolicki zakaz wszystkich aborcji. Kobieta to nie jest przedmiot, którym ty jako mężczyzna masz prawo zarządzać. Jest zgwałcona powinna miec prawo usunąć ciąże, ciąża jest z mikrocefalią acefalią czy innymi chorobami, które po urodzeniu gwarantują śmierć dziecka - również powinna miec ku temu prawo.
@josedra52 Mam podobne zdanie. Rozczarowales w pozytywnym znaczeniu. Też uważam że na "widzimisię" nie powinno się ciąży usuwać, gdy jest partner, dobra sytuacja życiową a dziecko tylko poprzestawia parę spraw w życiu. Mówię o sytuacjach gdy kobieta nie nadają się na matkę, po gwalcie, przy zagrożeniu życia matki, gdy płód jest chory. Przy takich sytuacjach jestem na tak.
@kashmirowa Tak. W normalnym przebiegu ciąży Twoje życie nie jest zagrożone, wiec dlaczego
wygląd, młodość Twojego ciała > życia innego człowieka?

Czy jeżeli ktoś z Twojej rodziny byłby śmiertelnie chory i jedyne co mogłoby mu pomoc to 9 miesięcy Twojego cierpienia np w kamieniołomach albo innym miejscu pełnym bólu i ciężkiej pracy to uratowałabyś życie tej osoby?
@kashmirowa: zaostrzenie prawa antyaborcyjnego to nie tylko tyle, że musisz urodzić dziecko swojego oprawcy, czy umrzeć podczas porodu, ale też zakaz badań penatralnych. Poza tym strach wśród lekarzy, wszczynanie postępowania, gdy kobieta poroni.
Aborcje były i będą, jeśli państwo aborcji w Polsce zakaze, to albo kobiety będą się skrobać za granicą albo powstanie w Polsce czarny rynek, gdzie będą umierać po wykonanej brudnymi przyrządami aborcji.
@Heibonna nie wiem w ogóle co ma piernik do wiatraka. Podałeś tak beznadziejny przykład, jakieś gdybanie o nie wiadomo czym, "No a jakbyś miała...". Jakie pytanie taka odpowiedź. Widać że brak u ciebie logicznych argumentów. Nie ma co z Tobą dyskutować. Rządzi tobą kościół i próbujesz wpoic komuś swój system wartości. Niech każdy się zajmie swoim sumieniem. Pozdrawiam.
@Heibonna: Naucz się czytać ze zrozumieniem? Czy ja pisałem o laskach, które traktują aborcje jako formę antykoncepcji po? NIE. Pisałem o tych wszystkich tragicznych przypadkach, które teraz będą zmuszone do rodzenia dziecka. Kobieta zgwałcona ma prawo nie urodzić takiego dziecka, tak samo kobieta której dziecko ma bezmózgowie, ma prawo nie chcieć nosić "dziecka" w sobie, które i tak poza jej organizmem nie przeżyje dłużej niż 3 doby, bo nie ma MÓZGU,