Wpis z mikrobloga

Pozytywem jest to, że flagę z Banderą trzyma tylko jeden człowiek.


@oydamoydam: Widziałem filmik z bliska nagrywany po meczu gdy podchodza pilkarze. Gosc z flaga jest już przy płycie boiska i ewidentnie robi to celowo - podał flagę jednemu z pilkarzy przybijajacych piatki (ten po zerknieciu na nią zwija flage) a wlasciciel flagi wyjmuje aparat i robi gest w kierunku zawodnika co odebralem jakby chcial miec fotke plkarza z Banderą. Niestety
@Hardporecorn: Niby jaki miał udział Bandera w ludobójstwie? Sterował telepatycznie oddziałami z obozu koncentracyjnego w którym siedział jak jakiś Jurij z Red Alerta? Utożsamianie nie ma jakichkolwiek podstaw faktologicznych, czy historycznych. Jedyne zabójstwa z jakimi Bandera był związane to zamachy na aparat polskiej władzy, czyli de facto to samo co robił Józek tylko, że władzom zaborczym.
Ogarnienty - @Hardporecorn: Niby jaki miał udział Bandera w ludobójstwie? Sterował te...

źródło: comment_sSm2EIOyx67bA8SIA977Kv6XPrCBMhNs.jpg

Pobierz
@Ogarnienty: Oho, widzę, że Ukraińcy i tu próbują siać ferment. Ale nawet nie potrafisz zrozumieć słowa utożsamiane ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest on symbolem śmieci z upa, sam nie mógł w tym brać udział bo siedział w obozie. Ale symbolem jest, i wszyscy doskonale wiedzą czego. Idź trollować gdzie indziej ruski trollu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hardporecorn: Ja tylko zadałem naprawdę proste i elementarne pytanie, na które żaden polski "narodowiec" nie umie odpowiedzieć, a jak mu je zadasz, to mu szczęka opada z wrażenia i turla się pod nogami. Jaki niby ma związek Bandera z ludobójstwem? Nikt z narodowców nie ma zielonego pojęcia, ale wszyscy twierdzą, że ma.No to jedynym wytłumaczeniem, jest, że Stefan Bandera posiadał dar zdalnego dowodzenia wojskami niczym jakiś psionik z filmów science fisction.
Ogarnienty - @Hardporecorn: Ja tylko zadałem naprawdę proste i elementarne pytanie, n...

źródło: comment_3NCWtQKlD7SSzwvjEsRy2UgXqJcZko0z.jpg

Pobierz
Ja tylko zadałem naprawdę proste i elementarne pytanie


@Ogarnienty: Zadałeś pytanie z dupy, równie dobrze mógłbym ja się ciebie zapytać, czy masz równo pod kopułą. Nigdzie nawet nie wspomniałem, że ten śmieć jest zbrodniarzem, ale jest symbolem tej zbrodni, bo to jego ugrupowanie, upa jest właśnie za ludobójstwo odpowiedzialne. On sobie siedział w obozie i nie mógł wtedy nic zrobić. Rozpisujesz się o jakiejś hipokryzji, piszesz o Ruchu Narodowym, a nigdzie
@Ogarnienty: @Hardporecorn:

Faktem jest, że Stepan Bandera przebywał w obozie od końca 1941 do początku 1945 roku i nie miał kontaktów ze swoją organizacją, ale dla ukraińskich nacjonalistów pozostawał symbolem. Wszystko, co robiło OUN UPA działo się w imieniu Bandery. Bandera nigdy nie powiedział, że stało się coś złego i nigdy się od tego nie odciął. A umarł dopiero w 1959.

Pierwsze plany OUN, aby przeprowadzić antypolską czystkę przy pomocy
Bandera nie był żadnym Piłsudskim, bardziej przypomina postać Rudolfa Hessa.


Chyba w waszych chorych fantazjach. A te dywagacje oparte o przysłowoiowe gdybanie i naciąganie faktów pod z góry przyjętą tezę są śmiechu warte. Jedno zdanie o Banderze i dalej jedziesz już nie o nim. Tak można każdemu "udawadniać" przynależność do grupy odpowiedzialnej za dowolną zbrodnię. Bądźmy poważni i dyskutujmy za pomocą faktów, a nie tegom jakbyśmy chciali by one wyglądały. Hitler był
Ogarnienty - >Bandera nie był żadnym Piłsudskim, bardziej przypomina postać Rudolfa H...

źródło: comment_1U5olblD6uUXJSOhrDZMjm8sC5z6PMma.jpg

Pobierz
@Ogarnienty:

Bandera był przywódcą OUN, a przywódca zawsze odpowiada za swoją organizację i też tym samym firmuje jej działania. Co prawda nigdy nie będziesz, ale puśćmy wodze fantazji gdybyś był prezesem spółki, która narobiła przekrętów, i choćby zrobiła to wtedy gdy ty byłeś na wakacjach to wiedz, że i tak to ty pójdziesz do pierdla. I tyle w temacie. Możesz płakać i wierzgać, ale w niczym ci to nie pomoże.

Coś
Tak, zajebiście odpowiedzialny za zdarzenia jak siedzi w obozie koncentracyjnym już kilka lat przed zdarzeniami i wychhodzi kilka lat po zdarzeniach. Logika poprostu wspaniała. Co tylko dowodzi, że niczego na Banderę nie macie, ale #!$%@?ę z logiki robicie nader chętnie kiedy wam to pasuje. A zanim zaczniesz oceniać moją inteligencję to najpierw nadrób zaległości w logicznym rozumowaniu, bo dzieli nas przepaść.
Ogarnienty - Tak, zajebiście odpowiedzialny za zdarzenia jak siedzi w obozie koncentr...

źródło: comment_HwjK6TwMfW5aO2KWmlh5V8RyvdpoIZK4.jpg

Pobierz
@Ogarnienty:
"Na wielu miejskich słupach ogłoszeniowych ponaklejano podpisane przez „Ukraiński Komitet Narodowy” duże plakaty, na których w języku niemieckim i ukraińskim witano zwycięski niemiecki Wehrmacht i wyrażano oczekiwanie, że już wkrótce zostanie utworzone wolne i samodzielne państwo ukraińskie. Slogan, który był przy tym na ustach wszystkich, brzmiał „Niech żyją Adolf Hitler i Stepan Bandera – śmierć Żydom i komunistom”. W ten dzień rozpoczął się pogrom Żydów we Lwowie w którym zginęło
@oydamoydam: Niemców witali też Żydzi, Białorusini, Polacy i inni którzy mieli dosyśc stalinowskiej armii i jej swawoli. Jak napiszę sobie na kiju bejzbolowym "Sława Kwaśniewskiemu" i pójdę bić Cyganów, to oznacza, że Kwaśniewski jest odpowiedzialny za przemoc wobec Romów? No sorry. Ale spoko, widzę, że przyznałeś przynajmniej, że nie masz argumentów na poparcie swej tezy o kontrolowaniu przez banderę ( za pomocą telepatii chyba ) oddziałów UPA, zza drutów obozu koncentracyjnego
@Ogarnienty > "W ten dzień rozpoczął się pogrom Żydów we Lwowie w którym zginęło ok. 4 tys. Żydów."

Umiesz czytać?

A po wojnie jak wyszedł z więzienia to co zrobił? Rozliczył ludobójców we własnych szeregach?

Poniżej ofiary napadu UPA na kolonię Katerynówka w nocy z 7 na 8 maja 1943 gmina Bożyszcze. Powiat Łuck dwóch synków Piotra Mękali i Anieli z Gwiazdowskich, między nimi Stasia Stefaniak lat ok. 5, której rozpruto brzuch
oydamoydam - @Ogarnienty > "W ten dzień rozpoczął się pogrom Żydów we Lwowie w którym...

źródło: comment_QeeVXYbWlNVqEXm7Ncv8tiFcGRXYlX5B.jpg

Pobierz