Wpis z mikrobloga

FAS Alkoholowy Zespół Płodowy

Niestety mało osób wykopuje (link poniżej), ale byłoby spoko, by jak najwięcej ludzi zobaczyło ten film. Dodatkowo uważam, że ten film obowiązkowo powinien być pokazywany w gimnazjach i w liceach i to najlepiej nie jeden raz. Niestety świadomość na temat picia w ciąży jest bardzo niewielka. Szacuje się, że aż 30% matek pije alkohol w ciąży. 16% ciężarnych usłyszała od swojego lekarza, że picie czerwonego wina w ciąży ma pozytywny wpływ na płód! Ci lekarze powinni natychmiast wylecieć z zawodu!

W czasie, gdy matka pije, płód ma dokładnie takie samo stężenie alkoholu we krwi, co ona. Dodatkowo dziecko przed urodzeniem nie ma jeszcze wykształconej wątroby, nie może się zatem tak łatwo oczyszczać z toksyn co matka. w tym czasie dochodzi do nieodwracalnych uszkodzeń mózgu i innych organów.

Kobieto, jeśli się nie zabezpieczasz, nie pij! pierwsze miesiące są w tej kwestii najważniejsze.

http://www.wykop.pl/link/3369699/fas-alkoholowy-zespol-plodowy-koniecznie-pokaz-ten-film-kobiecie-w-ciazy/

#zainteresowania #zdrowie #medycyna #fas #dzieci #ciaza #mikroreklama #rozowepaski #obrazekdlazwiekszeniaatencji
pogop - FAS Alkoholowy Zespół Płodowy

Niestety mało osób wykopuje (link poniżej), ...
  • 6
  • Odpowiedz
@pogop: szkoda, że tak mało osób jest zainteresowanym tym tematem. Na mnie ten film za pierwszym razem zrobił duże wrażenie. I chcialabym zeby informacje na ten temat byly bardziej rozpowszechnione ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@pogop: Mi kiedyś matka powiedziała, że jej lekarz pozwolil pić szklanke piwa raz na jakiś czas i matka prawdopodobnie piła tak piwo kiedy byłem w brzuchu i tak samo z moimi siostrami. Teraz nie wiem kto bardziej byl #!$%@?ęty ten lekarz czy moja stara
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz