Wpis z mikrobloga

Sondaż TNS dla "Faktu":
PiS - 36,1%
Nowoczesna - 19,6%
PO - 17,1%
Kukiz '15 - 12,6%
SLD - 4,9%
KORWIN - 3,7%
PSL - 2,5%
Razem - 1,8%

Badanie przeprowadzono 20 września, metodą CATI na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków w wieku 18+.
Niestety innych danych nie ma - mogę podejrzewać, że te wyniki nie uwzględniają niezdecydowanych (tak robiło TNS zawsze). Jednak z pewnością wszystkie 1000 osób nie zadeklarowało swojej preferencji...
Jedynie mogę deklarowaną frekwencję wziąć - 65,4% - czyli pewnie swoją preferencję zadeklarowało coś koło 650 osób.

#sondaz #polityka #neuropa #4konserwy
  • 12
  • Odpowiedz
@Mrboo: Coś średnio chce mi się wierzyć w te wyniki, niewiarygodnym jest żeby skompromitowany Korwin wyklęty, w mediach absolutnie nieobecny dalej dostawał te 3,7%, podczas gdy Razem jak na partię znajdującą się poza parlamentem robi bardzo dużo aby było o nich głośno i spotykają się z aprobatą społeczną. Zamieniłbym te dwa wyniki i byłoby do przyjęcia.

  • Odpowiedz
@Majk_: Już niedługo. Jeszcze parę takich akcji pro-PiS i szybko stracą swoją łatkę antysystemowców, zwłaszcza gdy Razem może wyrosnąć na realną alternatywę i zgarnie ten "ruch oburzonych".
  • Odpowiedz
@Joz: Na razie spokojnie - mamy jeszcze 3 lata. Tyle może się zmienić. W ogóle teraz sobie uświadomiłem, że w 2019 roku będzie rok dwóch wyborów - do PE i parlamentarnych...ale chyba nie będą tego łączyć, bo raczej bez sensu by było robić parlamentarne w lato.
  • Odpowiedz
@MrRidiculous: wiem. Tylko nie chce mi sie wierzyć te wyniki bo to wyglada jak propagandowa


@Vits: Co z nimi nie tak?
@Joz: Jesteś zwolennikiem Razem? Co do kwestii lepszego wyniku JKM to jest on wytłumaczalny istnieniem wiernych wyznawców Korwina. Razem tak wiernego elektoratu nie ma. Czy przejmą elektorat Kukiza? Cześć z tak zwanego grona oburzonych mogą ale w znacznej mierze osoby, które głosowały na ciastka są
  • Odpowiedz