Wpis z mikrobloga

@sorek: Sigma 50mm f1.4 panorama z 38 zdjęć.

@blacktyg3r: Bardzo szybko się wchodzi (trasa ma tylko jakieś 3-4km), ale za to jest całkiem stromo. W dodatku jedzie się tam ponad godzinę, więc średni interes, ale nie byliśmy nigdy po drugiej stronie Loch Lomond więc pojechaliśmy z ciekawości. Z tras blisko Glasgow polecam jechać do Arrochar. Tam są dwie moje ulubione trasy - na szczyt The Cobbler trasa około 11km i
Pobierz Aenkill - @sorek: Sigma 50mm f1.4 panorama z 38 zdjęć.

@blacktyg3r: Bardzo szybko ...
źródło: comment_z5ABim7Y7zzz5kNfi63tIbEpecyHGqHI.jpg
@Aenkill na Cobblera wchodziliśmy (marzec) ale od połowy był jeszcze śnieg, a nie mam niestety jeszcze sprzętu na zimowe wyprawy górskie w Szkocji. Niedawno też zaliczylismy nieudany atak na Ben Nevisa, pogoda na ponad 800m nas zawróciła, ale robiliśmy szlak os północy.
@blacktyg3r: Pierwsze zimowe podejście na The Cobbler też zrobiliśmy do połowy własnie z uwagi na brak sprzętu. Teraz mam raki i udało mi się w zeszłym roku podejść zimą. Ogólnie zastanawiałam się, czy kupić jakieś lepsze raki, ale koniec końców zamówiliśmy jakieś za 10Ł na eBayu i są spoko.

@sorek: Canon 6D. Znajoma miała tę Sigmę i też bardzo chwaliła. Ja teraz w sumie mam same Sigmy :P

@namrab:
@blacktyg3r: jeśli szukasz szlaków to polecam stronę: http://www.walkhighlands.co.uk/ z tej góry co ona weszła : http://www.walkhighlands.co.uk/lochlomond/ben-aan.shtml
Kliknij sobie 'View nearby walks' po prawej to zobaczysz mapkę z wszystkimi dostępnymi szlakami w Szkocji. Warto się z tym zapoznać, podzielone logicznie na kolory związane z trudnością. Warto szukać po mapie, bo czasami są pokazane 2-3-4 różne trasy z różnym stopniem trudności.
Jak klikniesz 'Users' reports' po lewej to dostaniesz coś więcej niż główny
@Wapniak: Yee, znam stronkę ;). Ogólnie jesteśmy na etapie kompletowania sprzętu, dodatkowo mamy dziecko 5lvl jako bagaż dodatkowy :D. Ciągnie nas na jakiś wilde camping, jakieś 30min przed Fort William od południa widziałem spoooro dzikich górek bez żadnych płotów czy terenów prywatnych (tak to przynajmniej wyglądało).
@blacktyg3r: Fajna miejscówka jest przy Buachaille Etive Mor własnie w drodze do Fort William. Jak się nie chcecie wspinać to można tam się rozbić przy samych górach na dziko i z tego co kojarzę to jest tam też długa płaska trasa. Ludzie tam zostawiają samochody, więc chyba jest bezpiecznie. I można spotkać sporo dzikich jeleni :) Ogólnie biwakowanie spoko, ale muszki zjadają żywcem :/