Wpis z mikrobloga

Mirki, przymiezam sie do zmiany auta. Wczesniej jezdzilem Vectra i Audi A6 ale dziś zauwazylem Alfę 159 z silnikiem 3.2 i napędem Q4, przyznam ze bardzo mi sie spodobała ale że nigdy nie jezdzilem samochodem tej marki itp. Chciałbym sie dowiedzieć czy ten silnik jest dobry, napęd Q4 oraz jakie występują najczęściej usterki w 159?

Dziękuje wszystkim za pomoc. Tak, tak... Lawete dokupie osobno :P

#alfaholicy #alfaromeo #159 #motoryzacja #samochody
  • 19
  • Odpowiedz
@Nelson2004: W 3.2 jest słaby dół silnika i jak padnie to pozostaje rozebrać auto na części. 1.75 TBi na razie nie słyszy się o poważnych usterkach, co najwyżej o zajeżdżonych turbinach (bo wymiana co 35.000 km to jakiś dowcip). Niestety spalanie obu silników nie jest małe i koszt paliwa może być ciężki do udźwignięcia jak ktoś jeździ więcej niż 1000 km miesięcznie.
  • Odpowiedz
@Nelson2004: 1.75 TBi jeśli benzyna w tym aucie. Niestety nie wpadli na to żeby dodać do niej Q4 albo chociaż Q2...
Chociaż w Giuliettcie z tym samym silnikiem już Q2 jest (elektroniczne ale jest).

@jahu555: 1.75 dużo pali?

//edit: w 159 faktycznie całkiem sporo, natomiast w Giuliettcie już ma fajne spalanie.
  • Odpowiedz
@robakus07: Katalogowo to może i nie, ale w praktyce dwucyfrowe spalanie jest normą. Po mieście to i kilkanaście litrów spali. W trasie po autostradzie też jakoś bliżej 10. Ale to normalne w turbo benzynach. Czy to Audi czy Volvo czy inne marki.
  • Odpowiedz
@robakus07: da się, szczególnie TCT podobno pomaga zachować jednocyfrowe spalanie. W 159 spalanie robi masa. Auto jest wyraźnie cięższe od Giulietty. Ja mam 159 z JTDm i też małego spalania jak na diesla nie ma. 6 l/100 jest nieosiągalne.
  • Odpowiedz