Wpis z mikrobloga

Wszystko bezpośrednio płynie z dogmatów. Aborcja be w każdym wypadku i prawo ma chronić zarodki.


@koroluk: Nie jestem ekspertem, ani trochę, ale... płynie? W sensie z Biblii czy tam nauczań Abrahamowych? Czy to nowy koncept Kościoła, który bardzo jest zaangażowany w proces parzenia się ludzi, bo przecież nie ma lepszego sposobu na trzymanie ludzi za jajca niż... dosłowne trzymanie za jajca. No i owieczki trzeba zgarniać młodo. Więc jak para wpadnie
@Naxster: Edytowałem dla precyzji, zanim odpowiedziałeś. Płynie z Katechizmu. Katolika obowiązuje Katechizm Kościoła Katolickiego. A Biblia to pierdu-pierdu, gdzie znajdzie się wszystko.

@Arcyksienciuniu:

mam nadzieję, że masz takie samo zdanie na temat islamu, komentując kolejne boom.


Nie mam, bo islam chyba nie ma swojego odpowiednika Katechizmu, tylko stado kłócących się imamów. Zauważ, że nie skrytykowałem chrześcijaństwa, co byłoby dobrą analogią, tylko konkretną jego odmianę: katolicyzm. Rzymski katolicyzm. Tutaj jest
@koroluk:

Aborcja be w każdym wypadku i prawo ma chronić zarodki.


Św. Tomasz z Akwinu, jak i inni katoliccy etycy na których dobytku opiera się nauczanie KK, wprowadzili zasadę podwójnego skutku. Otóż:

Zasada ta wiąże się z nauczaniem Kościoła katolickiego. Wyznaje on absolutyzm moralny, zabraniając czynienia zła bez względu na to, ile dobra miałby zły czyn przynieść. Niekiedy jednak dane działanie wywiera i dobry skutek, zamierzony przez podmiot, i zły, którego
@Naxster:

5 «Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię prorokiem dla narodów ustanowiłem cię». Jeremiasz 1,5


Jeżeli Bóg, ukształtował nas w łonie matki oznacza, to że nam jako jego dzieciom należy się całkowita ochrona od momentu poczęcia do narodzenia. To mówi Biblia na temat aborcji.
@Naxster: Nie wydaje mi się, żeby Bóg ukształtował w łonie matki tylko proroka Jeremiasz. W końcu co to za Bóg co stworzył tylko jedną osobę? ( ͡º ͜ʖ͡º) I nie czyni to z nas proroków, bo w przeciwieństwie do Jeremiasza nie mieliśmy bezpośredniego kontaktu z Bogiem. Przynajmniej ja nie (,).
@koroluk:

i prawo ma to egzekwować

no właśnie, ale o ile się nie mylę, wg Konstytucji to Polska jest wciąż państwem neutralnym światopoglądowo, więc tak, każdego fanatyka starającego się narzucić wszystkim swoją wizję świata będę nazywał oszołomem- w tym przypadku katooszołomem.

I nie, my dziś nie mówimy o aborcji, która jest zakazana, ale tak naprawdę o zakazie badań prenatalnych, operacji w łonie matki czy uniemożliwieniu ratowania życia kobiety (np. w przypadku