Wpis z mikrobloga

Po przerwie mniej opowieści, a bardziej rozważania z wyspy.
Zakazali mi chmurzenia w pracy, teraz jak chcę to muszę wychodzić przed galerię i łączyć się z palaczami. Są tego plusy, znam się coraz lepiej z praco-palaczami z połowy galerii.
Obdarli też mi stoisko z reklam, na szczęście ściągawka ze smakami czeka do dyspozycji pod ladą. Duzi się przestraszyli i cały sprzęt "eksponują" w pudełkach. Nie wiem z jakiej racji jak ustawa nic o tym nie mówi, to chore że klient nie może zobaczyć na ladzie co może zechcieć kupić. My się nie damy i eksponujemy, bo mamy do tego pełne prawo jako sklep.
Zainteresowanie modami, bazami, aromatami, drutem, watą grzałkami rośnie, trudno mi orzec czy to przez ustawę, czy ludzie dorośli na AIO do czegoś potencjalnie lepszego.
Ale serio, serce rośnie bo i mężczyźni i kobiety po 30lvl, interesują się i biorą różne mody skrojone do potrzeb. Już nie tylko gimbaza, ale świadomi, dorośli klienci.
Z vape expo wyniosłem torbę dobroci, ale vape expo przyjeżdza samo, nie ma tygodnia żeby nie wpadał jakiś pośrednik a to z ofertą, a to z próbkami. Szukają nowych kanałów sprzedaży to zrozumiałe.
BTW u chica coraz większa bieda. Niedługo to będą sprzedawać tylko vype, bo dostępność czegokolwiek to masakra.
Z kącika specjalnych klientów:
- babka chciała reklamować liquid, bo buteleczka miała przekrzywiony dziubek i lq nie leciał. Wsadziłem szpilkę i wyprostowałem. Wystarczyło tyle i aż tyle.
- inna babka chciała pink-fury pierwsza randka. Ten miętowy liquid ma w zwyczaju być różowy, jednak przyjechała nowsza partia, która jeszcze była przeźroczysta. 10 minut kłóciła się mimo że pokazywałem że to ta sama etykieta, mówiła że ją chcę oszukać i więcej tu nie kupi. Nie poczułem straty z tego powodu.
-znowu kolejna chciała baterię, nie mogła zrozumieć jak to bateria może kosztować 50zł, jak ona kupuje na bazarku po 15zł, i to takie malutkie, wielkości papierosa. I w ogóle to ona pali zwykłe bo policzyła że koleżanka wydaje niewiele mniej na e-p. Cóż jak co miesiąc kupujesz nową baterię/clearo to na plus wyjść trudno, nawet na bazarku. Jak by dowiedziała się że e-p może kosztować i 300 to pewnie mózg by jej eksplodował.
- jaki jest najlepszy sposób na złapanie pierwszego bucha z ijusta? Rozmarzyć się o chmurach, i złapać bucha na nowym, nie zalanym modzie. Łzom nie było końca, przy kozaczyć się nie udało. Wymiana "gwarancyjna" grzałki, liquid 18mg i poszedł. Czasami ludzie po prostu muszą poczuć się mądrzejsi od doradcy.
- nie wolno nabrać się na "trzeba robić samemu grzałki? to nie może być trudne" Gryffin fajny tank, ale jak typek przychodzi co drugi dzień na "może by pan mi pokazał dokładnie jak to się robi bo ja chyba coś źle i syczy/cieknie/śmierdzi/nie działa" Serio, chyba rzucę pomysłem na matę i warsztat coil mastera.

#epapierosy #opowiescizwyspy
  • 20
@xardas060: Wiesz może jakie są kary za np. doradzanie klientom co kupić? Bo gdzieś widziałem, że to również zabronione. A swoją drogą ciekawe jak to będzie wyglądać jak zatrzymają gdzieś gówniaka z epetem w miejscu gdzie można palić, pewnie tak samo jak z papierosami czyli postraszą rodzicami i tyle bo nie ma za to kar i nawet o ile się nie mylę nie ma czegoś takiego jak zakaz palenia nie będąc
@beer_man: z tego, co wiem w przypadku analogów, nie za bardzo można cokolwiek. Masz ew. sprawę "o demoralizację" i nadzór kuratoryjny, ale nie oszukujmy się, prędzej dorzucą papierochy do innych zarzutów jako bonus niż będą szukać po liceach/gimbazach kto pali (bo pali ponoć 20%). Konfiskata jest możliwa w rach materiału dowodowego i żaden glina bez #!$%@? tego nie zastosuje (papierologia).
@Waspin: Pewnie tak to będzie wyglądać, ale mam nadzieję, że będą dowalać spore kary za palenie w miejscach publicznych. Czyli w sumie teraz jak na to patrzę to ustawa nie taka straszna biorąc pod uwagę to co edym zrobił (mam nadzieje że ich nie dojadą jakoś) tylko straszna lipa z zakupami zagranicznymi.
@xardas060: Co zrobisz gdy nowy sprzęt trzeba będzie zgodnie z ustawą rejestrować z półrocznym wyprzedzeniem? Będziesz sprzedawał starocie, zwiniesz biznes czy jednak zgłosisz nowości do "urzędu patentowego"?
Na pewno? Bo obiło mi się o uszy, że po ustawie sprzedawca, żeby sprzedać np. jakiś nowy model, musi go najpierw zgłosić do jakiegoś urzędu. Ale coś chyba źle zrozumiałem.
@waydack: Producent/dystrybutor musi zgłosić sprzęt. Sprzedawca to sprzedawca. Już wczoraj był typ, co interpretował zakaz sprzedaży transgranicznej tak, że można niby kupować, tylko nie wplno sprzedawać, bo to zakaz sprzedaży a nie kupna :)
@Waspin: uwazasz ze za pol roku wszyscy dystrybutorzy/producenci beda zglaszac /i placic/ za wprowadzenie nowego sprzetu? sadze ze jak sytuacja okrzepnie to pozostanie tylko zakup na wschodzie bo ceny beda raczej kalkulowane zeby przerzucic na klienta te dziwne oplaty z ustawy a dostepnosci nowych rzeczy bedzie watpliwa
@marek-wozniak-750: z tymi 6 miesiącami jest tak, że wchodzi to dopiero za jakiś czas i będzie dotyczyć nowych urządzeń i tak naprawdę nikt nie wie jak to będzie wyglądało (oprócz limitu pojemności do 2ml na tank). Moim zdaniem będą uniki, jak w edymie teraz.
@beer_man: @Waspin: co do tego jak z osobami młodymi, przecież nikt nie robi spraw sadowych o demoralizację, bo nikomu się nie chce i tym policjantom też potem by się nei chciało przychodzić na rozprawę jako świadkowie. Najgorszy jest jedynie list z policji do szkoły gówniaka, bo wtedy ma on obniżane zachowanie, powiadomionych rodziców i całe cuda jaja.
@Dorken: hie, hie, kiedyś jak byłem rzecznikiem praw ucznia w licbazie, wysłałem pismo do kuratorium, że uczeń ma obniżoną ocenę z zachowania za palenie papierosów mimo faktu, że robił to po ukończeniu 18 lat (w klasie maturalnej) i na terenie prywatnym (brak ważności klauzuli o złej reprezentacji szkoły, inna sprawa, że to było podwórko, na które ciało pedagogiczne robiło naloty regularnie) - dyro był wściekły, ale odpuścili typowi. Czułem się jak
@Dorken: nie wiem, jak teraz (szedłem jeszcze tokiem 8 4 a nie 6 3 3), ale u mnie istniał (ale nie wiem czy poza mną ktoś coś na tym stanowisku robił, bo na koniec mi dyro powiedział, że byłem wyjątkowo upierdliwy). Istniała też rada uczniowska i to było ciekawe, bo miała głos np. przy naganach albo wydalaniu dyscyplinarnym uczniów. Nikt się z tym głosem nie liczył, ale w papierach było "wydalony