Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze w posiadaniu komputera klasy #pcmasterrace? Przesiadka z demona prędkości na kilkuletni laptop lub komputer firmowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z laptopa korzystam rzadko (raz w miesiącu, może dwa), ale każda próba kończy się #!$%@? na jego powolne działanie i zacinanie się nawet podczas przeglądania internetu. W sumie gdybym korzystał z niego częściej niż kilka razy w roku już dawno bym go wymienił, a tak to szkoda mi wydawać kasy. Innym rozwiązaniem mogłaby być też przesiadka na Linuxa, ale nie wyobrażam sobie korzystania z niego na co dzień.

#oswiadczenie #problemypierwszegoswiata #firstworldproblems #pcmasterraceproblems #zalesie #gorzkiezale
  • 10
  • Odpowiedz
@qqwwee: Nie trzeba mieć komputer klasy pcmasterrace. Wystarczy że masz SSD i monitor 120 Hz. #!$%@? na 60 hz z samym hdd w pracy mam niesamowity i już od momentu gdy odpalam to dziadostwo
  • Odpowiedz
@mamrotekk: No fakt, po zainstalowaniu SSD w komputerze #!$%@? mnie bierze gdy na laptopie muszę odpalać system i pracować na zwykłym HDD. To wszystko jest taaaakie wolne...
  • Odpowiedz
@qqwwee: Zgadzam się z @mamrotekk. W domu SSD i wszystko szybko i pięknie działa, w pracy HDD i do tego 5400 i komputer odpala się 10 minut (sic!), a włączając Chrome mogę spokojnie jeszcze do łazienki pójść ( ͡° ͜ʖ ͡°). Do tego w domu FullHD, a w pracy... UWAGA... 1440x900 ( )

Ale co zrobisz. Nic nie zrobisz. Może do
  • Odpowiedz
@qqwwee: no taka prawda, że ssd, byle i3/i5 i nic nie potrzeba więcej, wolałbym na słabszego proca i ssd niż i7 i hdd. I trafiłem pod tym względem fartłem, bo lapek i5 2520M, 6 gb ramu 1333 mhz i ssd wpięty do stacji dokującej i 2 monitory. Przez większość czasu ten procek pomimo 2c/4t i tak się nie męczy.
  • Odpowiedz
moze pogadajcie z szefami, zeby zainwestowali w ssd?


@m_bielawski: Nie przejdzie, u mnie zrezygnowali z licencji na pakiety Office i trzeba używać darmowych odpowiedników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Firenz: Hmmm, może powinienem trochę kasy wyłożyć i wsadzić do mojego lapka SSD. Tylko trochę szkoda mi kasy, a i pojemność SSDków niestety nie powala - jestem typem, który potrafi nawet dysk 1 TB zapchać nawet nie wiem
  • Odpowiedz