Wpis z mikrobloga

Miraski, ktos ogarnal instalacje ET na Debian Jessie 64bit?
Probowalem oryginalny, ET Legacy i przy obu konczy sie ze by rozwiazac zaleznosci powinienem zainstalowac paczki :i386, co chce wywalic moje xfce, jakies tam paczki i KERNELA! CO nie zapowiada nic dobrego...

#wykopet
  • 20
@krzyzakp: Troche odgrzeje, ale dopiero zobaczyłem twój post. Dokładnie na debianie jessie gram w ET. Działa wszystko jak należy. Nie instaluj Legacy, tylko normalne et 2.60 i #!$%@? do 2.60b, do tego et-sdl-sound.
@makumbanoob: Teraz to juz nie pamietam, ale po instalacji, przy odpaleniu plul sie ze nie ma biblioteki w wersji i386. Jak ja chcialem zainstalowac (tak apt-getem), to chcialo #!$%@? kernela, wiekszosc Xow i jeszcze jakies pierdoły jak Gnome i inne takie..
@makumbanoob: I dupa, nie pogram sobie, brakuje bibliotek libGL. Proba instalacji na rozne sposoby konczy sie tym, ze apt chce #!$%@? 2/3 systemu... A sam blad z odpalania ET:

...loading libGL.so.1: QGLInit: dlopen libGL.so.1 failed: libGL.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
failed
----- CL
Shutdown -----
REShutdown( 1 )
-----------------------
----- CL
Shutdown -----
-----------------------
SysError: GLimpInit() - could not load OpenGL
@makumbanoob: Ano jest, ale tylko w wersji amd64. Do tego po skopiowaniu jak mowiles odczywiscie pluje sie:

...loading libGL.so.1: QGL_Init: dlopen libGL.so.1 failed: libGL.so.1: wrong ELF class: ELFCLASS64
@makumbanoob: Wlasnie przy tym docieram do sedna problemu. Ze wzgledu na zaleznosci musze instalowac: libgl1-mesa-glx:i386 libdrm2:i386 libx11-xcb1:i386 libxxf86vm1:i386 libudev1:i386
I wlasnie libudev1:i386 chce mi rozpier... system wywalajac wiekszosc paczek - całe Xy, xfce, systemd, kernela i jeszcze troche innych rzeczy...
@krzyzakp: ok, na moje wygląda na to, że wcześniej coś się popsuło jak instalowałeś jakieś paczki i teraz wpadłeś w "dependency hell" ;) pozostaje Ci zabawa aptitude i apt-get, znaleźć pakiet(y) które powodują te problemy i je usunąć/przeinstalować.
@krzyzakp: spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko ogólnie możesz mieć problem z instalacją innych programów/gier i też będzie Ci rzucało problemami.
Na przyszłość, korzystaj z aptitude, a apt-get do zadań specjalnych. Jak kilka razy wpadłem w piekło zależności to teraz się trzymam tej reguły :)
@krzyzakp: Dobra, zabawy było mniej niz myslalem :D Całosc przez to, ze mam Jessie i czesc bibliotek ze Stretch, dzieki czemu trohe burdelu na OS... ALe po updacie udev do wersji z STretch i probie instalacji paczek i386 tez z stretch wszystko bangla, popykałem pare minut na jakims serwie - bez muzyki, ale wiem ze to znane i zaraz naprawie.

Masz piwo u mnie :D