Wpis z mikrobloga

Mam laptopa podłączonego przez HDMI do dużego monitora. Posiadałem bezprzewodwą myszkę i parę dni temu podłączyłem również pod komputer głośniki, by sprawdzić czy to wszystko funkcjonuje. Wszystko było ok, obraz się wyświetlał, dźwięk z głośników był. Dokupiłem klawiaturę, by móc od czasu do czasu zagrać sobie w coś na dużym ekranie. Podłączam wszystko dzisiaj no i oczywiście jak zwykle musiał się pojawić problem: obraz jest, myszka i klawiatura działają, dźwieku nie ma (choć 3 dni temu był). Głosniki włączone, słychać szum jak próbuje podgłaszać, ale nie ma żadnego dźwięku. Podłączam, pojawia się chmurka, że "gniazdo zostało podłączone" i nic. Ktoś jest zdolny mi pomóc?

#komputery
  • 4
  • Odpowiedz
@Meles_Meneles: A gdzie to zmienić? Gdy podłączam laptopa do TV, to znika mi obraz i dźwiek na komputerze i przechodzi na telewizor. Teraz po podłączeniu przez HDMI mam obraz i na monitorze i na lapku, za to dźwięku nie ma wogóle. W ostateczności, jeżeli głośniki by nie zaczeły działać, to chociaż żeby z laptopa wydobywał się dźwięk, bo w innym przypadku to granie nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@Meles_Meneles: Wszedłem w panel sterowania - dźwiek i ustawiłem "głośniki Realtek Hig Definition Audio" jako urządzenie domyślne i teraz to wygląda tak, że mam dźwięk, ale wydobywający się tylko z laptopa, czego wcześniej nie było. Nie wiem, tych z Creativa jak by nie wykrywało.
  • Odpowiedz