Wpis z mikrobloga

Jestem gejem, to jest jakiś element mojej tożsamości, ale wspieram ruchy LGBT także dlatego, że one dzisiaj walczą o ważne rzeczy, o równość, o to, żeby były w Polsce związki partnerskie.

Tak mówi jeden z liderów .Nowoczesnej, Paweł Rabiej.
Bardzo szanuję. Daje to nadzieję, że sprawy grup LGBT będą realnie istotną kwestią dla .Nowoczesnej, a nie tylko chwytliwym sloganem.
#neuropa #4konserwy #nowoczesnapl #nowoczesna #lgbt
  • 23
@Majk_: Jak Ruch Palikota utonął to jak feniks z popiołów powstała nowa formacja z kadrami z dawnej Unii Wolności. Ach, klasyka. Tuż przed wyborami w pierwszym sondażu z większym poparciem jak teraz.
tyle tylko, że kadry Palikota były bardziej z SDPL niż UW.


@Majk_: Właśnie o to była wojna o kadry i przewodnictwo na lewicy. SLD było ich głównym niemal wrogiem. A teraz ich wycyckali za pomocą partii RAZEM z Sejmu. A o rządach SLD jako jedynych mogę coś dobrego powiedzieć w ramach III RP, podobnie jak o PZPR w okresie przemian od końca 1988 roku. Dzięki tej wojence PiS ma samodzielną większość
PiS to centroprawica. I mocniej prawica niż centro


@BarekMelka: Racja. Jednak PiS jest lewicą starego typu, socjalną. Unia Wolności i jej klony to lewica liberalna z elektoratem zastępczym, ponieważ olała już sprawę chłopów i robotników. A co tam centrowego? Najbardziej centrowe, ba wręcz prawicowe było SLD i PZPR pod koniec lat 80-tych.
ednak PiS jest lewicą starego typu, socjalną. Unia Wolności i jej klony to lewica liberalna z elektoratem zastępczym, ponieważ olała już sprawę chłopów i robotnikó


@Kaczypawlak: yyy co
w przypadku PiS wziąłeś podział gospodarczy, żeby nazwać ich lewicą, a w przypadku UW wziąłeś podział światopoglądowy, żeby nazwać ich lewicą? Jak tak robisz to jedynie Korwin nie jest lewicą.
w przypadku PiS wziąłeś podział gospodarczy, żeby nazwać ich lewicą, a w przypadku UW wziąłeś podział światopoglądowy, żeby nazwać ich lewicą?


@BarekMelka: a Ty sam to zrobiłeś, aby ich wrzucić do centrum, a mnie się czepiasz.

Jak tak robisz to jedynie Korwin nie jest lewicą.


@BarekMelka: No niestety nie, jest jeszcze KNP (istnieje nadal), UPR (chyba już nie działa), KORWIN i część ekipy Kukiz'15( ͡° ͜ʖ ͡°
@Majk_: związki partnerskie tak ważne w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z pewną podejrzliwością, ale i nadzieją spoglądałem na partię Petru. Liczyłem na powiew wolności, szczególnie w sferze gospodarki, ale okazuje się że nie mają nic nowego do zaoferowania, czego wcześniej nie oferowali Palikmiot czy Platforma. Standardowo kulturalnie mocno wolnościowi, ale za to w gospodarce bolszewia. Gardzę tym towarzystwem, tak samo jak PiSem.
Bzdura


@BarekMelka: Oczywiście

UW była centrowa światopoglądowa,


@BarekMelka: Światopoglądowo byli zawsze na lewo.

lekko odchylając się w stronę liberalizmu,


@BarekMelka: Tylko obyczajowym.

i umiarkowanie liberalna gospodarcza


@BarekMelka: I co takiego dla tej liberalnej gospodarki zrobili?( ͡º ͜ʖ͡º) Nic.

Jak ty to chcesz nazwać lewicą?


@BarekMelka: A to tak, że to naprawdę lewica w najgorszej postaci. System gospodarczy kapitalizm kompradorski. Jedyne do czego
WTF? Ty poważny jesteś?


@BarekMelka: A co zrobili? Ja się serio pytam. Jakie pomysły mieli?( ͡º ͜ʖ͡º) Mieliśmy liberalną gospodarkę po ustawie Wilczka z bodajże 4 grudnia 1988 roku, a więc już praktycznie pół roku przed "wolnymi wyborami". Potem już było zwijanie kapitalizmu przez następne lata.
No chociażby reforma emerytalna.


@BarekMelka: Świetnie im wyszło, ile to teraz wynosi składka osoby prowadzącej działalność gospodarczą? 1000 zł na miesiąc?;]

Balcerowicz próbował też wprowadzić podatek liniowy, ale Kwaśniewski zawetował.


@BarekMelka: O na resztę "jego" pomysłów już zgodę wyrażono? Ale kisnę z Ciebie. A potem się dziwić, że ten kraj wygląda jak wygląda.