Wpis z mikrobloga

Bank światowy o polskiej reformie edukacji w 1999 r.
1) Polska z powodzeniem przeprowadziła skomplikowane reformy oświatowe, które zaowocowały znaczącą poprawą wyników 15-letnich uczniów w naukach matematycznych i przyrodniczych oraz w czytaniu i interpretacji, zgodnie z wynikami Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (PISA) w okresie od 2000 roku.

2) Inne kraje Unii Europejskiej, na przykład Bułgaria, są zainteresowane przykładem Polski jeżeli chodzi o reformę oświatową.

3) Bank Światowy pomaga rozpowszechniać polskie doświadczenia w krajach, które chcą się uczyć na wnioskach z reform przeprowadzonych w Polsce na przestrzeni ostatnich 25 lat transformacji. Wymiana doświadczeń jest możliwa dzięki programowi BŚ pod nazwą „Polska partnerem globalnego rozwoju”.

Całość tutaj: http://www.worldbank.org/pl/news/feature/2014/12/16/cross-country-sharing-of-polands-reform-experience-new-ideas-for-education

a jakie kontrargumenty ma Pani Zalewska ?

Pobierz Xianist - Bank światowy o polskiej reformie edukacji w 1999 r.
1) Polska z powodzeni...
źródło: comment_2kLLpQDMUGySv7FEXualyN0Q9HOSdqAF.jpg
  • 113
@jaqqu7: Ale jakie statystyki??? że niby jest lepiej jak było 8 klas? przecież tego się nie da udowodnić. Jedyne co można stwierdzić to to że nie jest lepiej. Sztucznie na siłe wprowadzono gimnazja, kasę wpompowali a efekt żaden. Ja jak teraz widzę maturę to ogarnia mnie śmiech bo sorry ale to jest żenada.
efekt żaden


@czeki21: No tak, bo wcale nasi gimnazjaliści nie mają lepszych wyników w testach międzynarodowych niż za czasów 8-klas, które były schedą po komunizmie i trzeba było ten cały bajzel reformować.

maturę


Matura jest po liceum, nie po gimnazjum, więc ten argument jest inwalidą.

Sztucznie na siłe wprowadzono gimnazja


Gimnazja istniały np. już przed wojną. Większość krajów na świecie ma obecnie kilkustopniowy etap nauczania.
@jaqqu7: Jeśli ty wierzysz w takie badania to gratuluję. One są tak zniekształcone że głowa boli. Jedyne czego one dowodzą to większej świadomości dzieci z faktu że te anonimowe ankiety nie są do końca anonimowe bo je nauczyciel przeczyta. Dorośli są jeszcze bardziej świadomi faktu że słowo "anonimowe" to jest słowo dla idiotów bo świat nie jest zero jedynkowy.
@czeki21: Sam będąc jakieś 10 lat temu w gimnazjum wypełniałem podobne ankiety i nigdzie się ich nie podpisywało ani nic: nie wiem jak inaczej zdefiniować "anonimowość". Czasem dawało się nawet do domu. Poza tym badania na próbie ponad 10 tys. uczniów można uznać za bardzo dokładne.
A ja widziałem jak ludzie w korpo czy na uczelni fałszowali podobne "anonimowe" ankiety. Nie mam złudzeń że dyrektorzy czy nauczyciele też fałszują je aby nie wyszło że ich szkoła to piekło.


@czeki21: Czyli w podstawówkach jeszcze gorzej jest? No, no.

Poza tym ja mogę powiedzieć, że widziałem jednorożce wczoraj na polanie i jak mi udowodnisz, że kłamię?
http://www.wykop.pl/link/3302257/#comment-38534877


@Bethesda_sucks: Ty! Co Ty im tu pokazujesz jakieś zabobony, zapewne powiedzą Ci że nie stanowisz "reprezentatywnej grupy" bo to oni do niej należą. Oni ankiety pisali jak trzeba, a Ty proszę ja ciebie tu się wpychasz z jakimiś dodatkowymi zajęciami dla upośledzonych. Tak dawno to było że już sam o ich istnieniu zapomniałem (nie żebym musiał na nie chodzić bo się załapałem na stare dobre 8+4:)).
@czeki21: Dopasowałem swoją wypowiedź to poziomu, który łatwiej sobie przyswoisz, bo widzę że analiza danych i czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną.
@jaqqu7: Co ja poradzę że nie wierzę w te "statystyki i badania". Twój świat zapewne by się zawalił gdyby się okazało że to wszystko to kłamstwo. Ja w przeciwieństwie do ciebie widziałem co umiał rocznik 85 a co 86. Może badań nie zrobiłem ale wiem że gimnazja zamiast rozwiązać problemy, stworzyły nowe.
@czeki21: Argumentum ad "za komuny było lepiej". Szkoda, że nie ma to żadnego odzwierciedlenia w badaniach. Czuję się jakbym gadał z człowiekiem z ruchu antyszczepionkowego, który ignoruje fakty, bo podobno wnuk siostrybrataciotkiwujka dostał przeziębienia po zaszczepieniu.