Wpis z mikrobloga

@KbtY: Nie wzmiankuje o nim Stary Testament, Talmud ani żydowski historyk Józef Flawiusz. To mnie mogło zmylić.
A co do śmierci Jezusa, tak to opisuje prorok natchniony, a nie odpis od odpisu od zaginionego dzieła:
I rzekli [Żydzi]: skazaliśmy na śmierć Mesjasza, Jezusa Syna Marji posłańca Bożego; lecz oni go nie skazali na śmierć i nie ukrzyżowali: postać pozorna ciała zwiodła ich okrucieństwa. Ci, którzy się o to sprzeczają, zostają w
@schizotypowycynik Nie mieliby raczej po co o nim wspominać. To była wiocha bez większego geograficznego znaczenia. Ale chociażby tutaj mamy artykuł z postronnego, wydaje mi się, i wiarygodnego źródła, który zdaje się potwierdzać, że za czasów Chrystusa ostniało tam osadnictwo:
http://archeowiesci.pl/2009/12/22/w-nazarecie-odkryli-dom-z-czasow-jezusa/

Tutaj, mirku, oryginał z The Insependent po angielsku:
http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/could-this-be-the-house-where-jesus-played-1847228.html
@schizotypowycynik I nie rozumiem dlaczego cytujesz Koran, skoro został napisany stulecia później przez człwieka, który nie miał prawdopodobnie wiedzy historycznej o tamtych czasach...

I ten cytat nie ma nawet związku z czymkolwiek w tym wątku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@schizotypowycynik: Ale plujesz jadem na katolików, musisz mieć coś z głową. Doczepiłbyś się poważnych rzeczy, a nie takich pierdoł.

Data Bożego Narodzenia jest umowna i nikt się z tym nie kryje, skąd mamy wiedzieć jakiego dnia Jezus naprawdę się urodził. A że 25 grudnia miał też urodziny Mitra i chrześcijanie przejęli tą datę: cóż to był bardzo mądry praktyczny zabieg ( ͡ ͜ʖ ͡) żeby wytępić
@obcy19: ale że według Ewangelii Jezus urodził się między marcem a listopadem to Ty wiedz.
i plując jadem na Muzułmanów musisz mieć coś nie tak z glową. Czyźby Szatan Cię opętał? Hłe hłe:) przez yakich fanatycznych siewców nienawiści jak Ty odwróciłem się od Kościoła. Jak pójdę do piekla za brak wiary to imiennie poproszę abyś mi towarzyszył.

jeszcze raz wkleję:
 “Błogosławcie tych, którzy was przeklinają, módlcie się za nieprzyjaciół, a nawet
@schizotypowycynik: ale konkretnej daty nie ma.

Pisząc o twojej głowie nie chodzi mi konkretnie o ten wpis. Od dawna wypisujesz swoje żale na katolików na mikroblogu. Nie wiem czy chcesz się dowartościować w ten sposób, czy ulżysz swojemu (teoretycznemu) #!$%@?.

Nie pluję jadem na muzułmanów pisząc że koran jest dziełem szatana, tylko stwierdzam fakt. Tylko szatan mógł podyktować takie gówno. Muzułmanina bym przytulił i pokazał mu prawdziwego Pana.