Wpis z mikrobloga

Mirki mam taki problem, przez kilka ostatnich lat życia co jakiś czas doskwierał mi ból w prawej łopatce, potem zacząłem ćwiczyć, bólu przez jakiś czas nie było, teraz gdy jestem w 2 tygodniu SL5x5 czuję dużo bardziej wyraźny ból POD prawą łopatką, z tego co wyczytałem i zobaczyłem na yt można temu zaradzić poprzez ćwiczenie mięśni zębatych przednich, ma ktoś z was z tym jakieś doświadczenie i poleca jakieś ćwiczenie?
W dużej mierze opierałem się na tym materiale https://youtu.be/wzbX9cDlGDs?t=19m08s (tutaj moment w którym doktor Biernat pokazuje jakie ćwiczenie można wykonywać)
#mikrokoksy #silownia #fizjoterapia
  • 6
@Prekambr: chciałem najpierw o rady zapytać mirko ( ͡° ʖ̯ ͡°) A tak na poważnie wybieram się w przyszłym tygodniu, ale chciałbym też wiedzieć co mi prawdopodobnie jest i jak temu zaradzić, a nie ślepo ufać w to co mi powie lekarz/fizjo bo wiadomo jak to z nimi jest
@k_EZ: Też miałem coś podobnego. Fizjo pomógł w 100%. Może być 1001039120491 powodów takiego bólu, dobry fizjo sprawdzi wszystkie możliwości po kolei i cię naprawi.
@k_EZ: Jeśli problem jest mięśniowo-szkieletowy to same ćwiczenie aktywujące zębaty przedni nie wystarczy, nawet jeśli to w nim jest problem. Musisz znaleźć przyczynę, która sprawia, że mięsień ten jest nieaktywny. W ogóle przyczyn bólu pod prawą łopatką jest naprawdę duża masa, w tym choroby układowe (wątroba, trzustka itp.), więc nie obejdzie się bez konsultacji z fizjoterapeutą i ew. lekarzem.