Wpis z mikrobloga

Mirki jakie gry polecacie dla mnie i różowego, szukamy czegoś na nudne jesienne wieczory które się zbliżają nieubłaganie. Póki co mamy doświadczenia raczej z grami bardziej imprezowymi takimi jak " party time, intryganci, światowy konflikt, 5 sekund, tabu". Osobiście grałem z różowym w Rój i bardzo nam się spodobał. Co możecie doradzic w kwestii #grybezpradu
  • 10
@Gasikfps: polecam splendor. Chociaż zagraliśmy raz, ale żonie spodobało się.
Graliśmy też w eldritch horror, ale to gra na 3-4h wolnego czasu. Ja bym tyle znalazł, ale z żoną to już różnie. Więc przyjdzie nam wrócić do niej jesienią.
Podobno 7 cudów świata pojedynek też jest dobre i w tym roku wygrało coś tam jako najlepsza tegoroczna gra dla dwóch osób.
My mamy jeszcze na celowniku Robinsona, ale jak ogramy więcej
@Gasikfps: nauczcie sie pisac troche wiecej tak dostaniesz mase planszowek kazdy zapoda z dupy cos od siebie.
W tagu motoryzacha to samochod tez sie zapytasz ze chcesz jakis z 4 kolami ?
Zapodaj
-cena
-czas gry
-czy ma byc negatywna interakcja
-czy wyglad jest wazny (euro/ameritrash)
-jakas ulubiona tematyka?
Szanuj czas swoj i innych bo ci moge wkleic top 20 z bgg i sie baw.
@Zorak Fuhrer spokojnie, chyba pierwsza osoba na wykopie co ma adekwatny avatar. Pytam ogólnie co polecacie, nie podaje ceny bo mogę sobie pod domem wypożyczyć grę za bezcen. Interakcje negatywne z różowym to raczej ryzykowny pomysł. Wygląd jest bez znaczenia liczy się grywalność. (Heroes 3 bije na głowę nowsze wersję taki BTW komputerowy).
Jak masz ochotę wklej top 20 z tego bgg cokolwiek to jest. Z góry dziękuję ( ͡
@Gasikfps: Więcej informacji rzeczywiście byłoby pomocne. Bo tak na przykład z fajnych dwuosobówek polecam (kolejność przypadkowa):
- Zimna Wojna
- Patchwork
- 7 Cudów Świata - Pojedynek
- Star Wars: Rebelia
- Pola Arle

Przy czym mózgożerność tych gier jest diametralnie różna. Od delikatnego Patchwork po ciężką i wymagającą ciężkiego myślenia Zimną Wojnę.
Pytanie jakie gry lubicie, jak bardzo chcecie się zaangażować i ile macie czasu na granie (pierwsza partia w
@Gasikfps: My gramy glownie w 7 cudów swiata - pojedynek i od czasu do czasu w Le Havre. To drugie jest duzo ciezsze i dluzsze, wiec bardziej na sobotni wieczor, niz na szybkie 45 min ale polecam oba tytuly ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Gasikfps: Na 2 osoby polecam:
-7 cudów: pojedynek,
-Agricola: chłopi i ich zwierzyniec- różowym się zazwyczaj podoba ze względu na owieczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-Cesarski kurier- brak negatywnej interakcji, jedynie podbieranie sobie kart i wyścig kto szybciej
-Eldritch horror - minusem jest to, że jest długa, za to bardzo klimatyczna
-Pandemię (najlepiej z dodatkiem Na krawędzi)
-51 stan: master set/ Osadnicy: Narodziny Imperium - w tę