Wpis z mikrobloga

@czarnyzawias: biorąc pod uwage prędkości internetów w obecnych czasach, to zająłbym się czymś bardziej pożytecznym (,), byłem kiedyś na praktykach w serwisie - tam internet po światłowodzie 200/200 mbps i nikt nie trzymał wszystkiego na płytach - w razie potrzeby się pobierało i na pendrive, tylko do starych komputerów płyty.
@czarnyzawias: Mój typowy zestaw oprogramowania to: Clonezilla, SystemRescueCD(w jednym obrazie ISO są obrazy pod i386 i x8664 więc i na staruszkach z CD-ROMem i rozsądną ilością RAMu odpalisz), jakieś distro Linuxa.

Clonezilla jako dobra dystrybucja do sporządzania obrazów i odzyskiwania z nich. Oprócz zgrywania obraz na inny dysk umożliwia to samo z pomocą udziałów sieciowych grup roboczych Windows, serwera FTP, serwera SSH lub innego zasobu sieciowego który będziesz w stanie
@czarnyzawias: Jeszcze tylko uwagi do Clonezilli które mam po jej praktycznym używaniu:
1. Możesz zrobić obraz partycji na inną partycję tego samego dysku, ale odtwarzanie partycji z obrazu na innej partycji na tym samym dysku już może nie być wykonalne dla skryptów Clonezilli, chociaż jest to wykonalne po ogarnięciu polecenia które to wykona.
2. Pamiętaj o wielkościach narzucane przez systemy plików, więc na FAT32 muszisz pamiętać o dzieleniu na części nie