Wpis z mikrobloga

@lIlIlIlI: w gimbie to ja czytałem Symfonie C++, ale to teraz raczej już tylko z życiu akademickim xD W normalnym życiu zbyt stare teraz jest.

@nihil_novi: niekoniecznie, ja wtedy byłem w stanie na spokojnie czytać dokumentacje Qt jak skończyłem symfonie
  • Odpowiedz
  • 0
No ale najlepiej sie nauczysz jak ogarniesz tam jakies podstawy podstaw (czyli np przerobisz ta symfonie) a potem zadania zadania zadania...

  • Odpowiedz
@vvertoi: Miałem na myśli: pewnie nie ogrania angielskiego w stopniu swobodnym do czytania książek do nauki programowania w tym języku. Jakby dzieciak był w 3 gimnazjum, to co innego.
@rzuf22: W pierwszej klasie gimnazjum?
  • Odpowiedz
@lIlIlIlI: Symfonia C++ jest moim zdaniem łatwo przyswajalna i książki z serii "Rusz głową". Zawsze możesz spróbować zapytać się nauczyciela z gimnazjum czy Ci nie podrzucił jakiejś książki lub zadań albo pójść do jakiegoś pobliskiego liceum z profilem informatycznym i tam poprosić o możliwość chodzenia na jakieś kółka. Jak jesteś z mniejszej miejscowości a macie dom kultury to tam też możesz rzucić pomysł zrobienia zajęć dla młodych. Albo nawet napisać
  • Odpowiedz
@Davved: Jak już zdecyduje się na C++ (niekoniecznie najlepszy wybór - przynajmniej nie dla każdego na pierwszy język), to raczej bym proponował Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++. Wydanie II poprawione
@lIlIlIlI: Zanim wybierzesz książkę, wybierz język http://kaczus.ppa.pl/art/poczatkujacyprogramista,23.html ewentualnie udaj się do biblioteki i zaatakuj książkę Niklausa Wirtha Wstęp do programowania systematycznego, książka niegruba, postaraj się ogarnąć pierwszą połowę, zanim zacznie się nauka podstaw Pascala.
  • Odpowiedz