Wpis z mikrobloga

Pytanie do speców od #ps2

Sąsiad w podzięce za ustawienie kanałów w dekoderze dal mi konsolę, jak się okazuje zepsutą, bo napęd się nie kręci płyt. Nie chcę mi się bawić w naprawę napędu i kupować starych gier, więc zapytam wprost. Da się jakoś przerobić konsole bez użycia płyty by gierki ruszały potem z pendrive?

Mógłbym najzwyczajniej w świecie ją zezłomować lub kupić pada na usb i pomykać na emulatorze na pc, ale sentyment jest silniejszy.

#konsole
  • 12
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: Wątpię czy tylko laser, bo cała mechanika napędu leży. Nawet jeśli bym go naprawił to do niczego by mi się nie przydał, bo nie widzi mi się wypalanie gierek.

Wgram mcboota, ogram kilka MGS'ów i Final Fantasy, by potem schować w najgłębszych zakamarkach strychu. I tyle.

@Baero: Dzięki za radę.
@vatten: ciężko będzie grać z pendriva, bo ps2 ma tylko usb 1.1 - za wolny transfer. Próbowałem i to nie działa. Musisz dokupić adapter sieciowy i wrzucać obrazy gier z dysku, czy jakoś tak. Nie próbowałem, bo nie miałem tego adaptera.
@Vincenzo: Ah, czyli jednak nie jest tak różowo. Cóż, zobaczę jak to będzie śmigać po wgraniu MCBoota, jak nic z tego ciekawego nie wyniknie to pójdzie na złom. Nawet nie opłaca się tego już słać do serwisu na naprawę.