Wpis z mikrobloga

Mirki, melduję, że kartki z Wysp Salomona wysłane (zdjęcie w komentarzu). Tym razem udało mi się wysłać chyba wszystkim (oprócz trzech Mirków, których adresy dostałem za późno, ale za to wyślę z Kiribati). Na poczcie w Honiarze udało mi się dostać ostatni komplet znaczków wydanych na dwudziestolecie pielgrzymki Jana Pawła II w ten obszar Pacyfiku (1984 r.), zdjęcie również w komentarzu. Pocztówkę widoczną w prawym górnym rogu odkupiłem od samego jej autora nazwiskiem… Majchrzak. Niemiec polskiego pochodzenia, od 20 lat na Guadalcanal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyspy Salomona są iście niesamowitym miejscem, pełnym ukrytych w gęstych dżunglach, przepowiadanych szeptem przez tubylców tajemnic, międzykulturowym, multijęzycznym kotłem skutkującym niekończącymi się napięciami społecznymi. Nazbierałem sporo materiału na kolejne wanderlustowe notatki, którymi będę Was zanudzał pewnie jeszcze przez kilka dni (właśnie wróciłem z kilkudniowego pobytu na odizolowanej małej wysepce, o którym mam zamiar jeszcze dziś opublikować wpis poruszający ogólnie temat wyobcowania na Pacyfiku).

Dziś w nocy z żalem opuszczam Guadalcanal i kieruję się na atol Tarawa na Kiribati skąd chętnie wyślę kolejne kartki. Będę miał dwugodzinną przesiadkę w Nauru, o którym podróżnik Wojciech Dąbrowski (obecnie na głównej Wykopu) pisał, że spotkał tam Polkę, żonę byłego prezydenta państewka (jakby nie patrzeć - pierwszą damę), obecnie sprzedającą na wyspie pamiątki (nie udało mi się jednak uzyskać naurańskiej wizy w ambasadzie na Fidżi, poradzono mi jednak, aby zagadać z obsługą lotniska żeby wypuścili mnie na chwilę z terminalu - sprawdzę). Do usłyszenia!

#wanderlust – tag z mojej obecnej tułaczki po Oceanii i wyspach południowego Pacyfiku.

#podroze #podrozujzwykopem #swiat #ciekawostki #zainteresowania #postcrossing

Dwadziesciajeden - Mirki, melduję, że kartki z Wysp Salomona wysłane (zdjęcie w komen...

źródło: comment_62J2GZUgMiTdnFra6AMI9yMnFqWhSPUG.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Dwadziescia_jeden: A mnie w ogóle nie ma :( A miałem być...

A wycieczki straaasznie zazdraszczam - akurat tamte rejony są jednym z moich większych marzeń :) Nie wiem czy pisałeś wcześniej, ale jaki jest Twój budżet na ten wyjazd?
  • Odpowiedz
@BiBiTheCat: jasne, wybacz, musiałem gdzieś przez przypadek skopiować Twój nick :)

@Pepperek: to prawda, ceny ze względu na brak konkurencji oraz ogromne odległości pomiędzy słabo zaludnionymi obszarami stanowią lwią część budżetu. O samej trasie i kosztach wspominałem szerzej w komentarzach do jednego z pierwszych wpisów, zapraszam do zapoznania się :)

Generalnie najlepiej zacząć, w zależności od swojej lokalizacji, z Nowej Zelandii lub Stanów Zjednoczonych (Honolulu). Dobrym hubem na pozostałe wyspy jest Fidżi, ale na nie też się trzeba dostać. Odwiedzenie nawet większości choćby tych ważniejszych zamieszkałych wysp jest niemożliwością, są takie na które lata tylko prywatny czarter na życzenie w związku z czym żyjący tam ludzie należą do najbardziej odizolowanych społeczności na świecie (z tych większych, na przykład na Tokelau nie ma regularnych połączeń, można się dostać
  • Odpowiedz