Wpis z mikrobloga

Na początek interesuje mnie głównie oświetlenie.

Który najbardziej polecacie?


@AvantaR: LED i nie piszę o taśmach.
Jak nie jesteś niepełnosprawny, to "inteligentny dom" jest marnowaniem pieniędzy. Jak dla mnie tylko automatycznie otwierana brama ma sens. Może jeszcze zewnętrzne rolety.

Możliwość monitorowania zużycia energii elektrycznej w całym domu byłaby fajna, ale czy kiedykolwiek by się zwrócił koszt potrzebnej instalacji? Wątpię.

Ja bym sobie chętnie walnął kamery IP w kilku miejscach, ale z
@Niezlomny: Nie jestem niepełnosprawny, natomiast czemu nie spróbować jakieś nowinki? Poza tym często wyjeżdżam, włączanie światła co jakiś czas z drugiego końca świata zawsze trochę może odstraszyć potencjalnych złodziei.
włączanie światła co jakiś czas


@AvantaR: No to stojącą lampę podłączasz do programatora za 30 zł i masz.

Nie jestem zwolennikiem "automatyzacji" wszystkiego co się da, bo siostrzenica z wczesnej podbazy dostała np. elektryczną hulajnogę, a w parkach na ścieżkach biegowo-rowerowych mijam inne gówniaki i gówniarzy na elektrycznych zabawkach. Coraz popularniejsze są też rowery elektryczne. A później ludzie się dziwią, że społeczeństwo jest otyłe i choruje na przypadłości związane z otyłością.
Nie jestem zwolennikiem "automatyzacji" wszystkiego co się da, bo siostrzenica z wczesnej podbazy dostała np. elektryczną hulajnogę, a w parkach na ścieżkach biegowo-rowerowych mijam inne gówniaki i gówniarzy na elektrycznych zabawkach. Coraz popularniejsze są też rowery elektryczne. A później ludzie się dziwią, że społeczeństwo jest otyłe i choruje na przypadłości związane z otyłością.


@Niezlomny: A moją kondycję się nie martw, swoje na treningach zostawiam. I nie, nie mam problemów żeby później