Wpis z mikrobloga

Ale to Ardennes Assault daje kopa po dupie na trudnym. Mam niby 47% ukończenia ale wcale nie jest łatwiej niż na początku. Raz że musiałem zaczynać od nowa, bo gra w ogóle nie pokazuje jak się to będzie wszystko rozgrywać. Efekt taki że po drugiej misji masz 70 pkt rekwizycji i wydajesz na głupoty, a dopiero po niej masz widok na wszystkie kompanie. Dwa że nie chodzi o to żebyś wygrał daną misję. Masz ją wygrać przy minimalnych stratach bo nie będziesz miał punktów na posiłki. Za misję dostajesz ok 30 pkt i za to możesz mieć +15 posiłków (nie licząc straconego doświadczenia kompanii) a jest zajebiście trudno utrzymać 15 pkt jako limit strat. A za co ulepszać kompanie jak wszystko idzie na uzupełnienia? Także gram praktycznie na pauzie, bo nie mogę sobie pozwolić na jakiekolwiek straty. Nie jestem pewny swojego sukcesu. Acha, nie można zapisać stanu gry pomiędzy bitwami. Kampania zapisuje się jako całość. Jak Abel, Baker albo Dog polegnie (bo może zostać rozbita) to już dupa zbita, tracisz ją całkowicie.
Tak czy inaczej polecam z całego serca. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°) #companyofheroes2 #strategiewojenne
onlajf - Ale to Ardennes Assault daje kopa po dupie na trudnym. Mam niby 47% ukończen...

źródło: comment_4Lj6AChniV1g3t5deMZaF6L5qW0b6trq.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Haszaks: no poziom wyśrubowany, jak grasz pierwszy raz to trzeba czytać opisy misji żeby wiedzieć czego się spodziewać, no i dbać o każdy detal kompanii żeby wykorzystać każdą ich zaletę, margines błędu jest bardzo mały
@michael1v6: nie grałem, nie mam porównania
  • Odpowiedz
@michael1v6: mnie odrzuciła po kilku pierwszych misjach. Nawet przytrafił mi się bug nie wczytywania skryptów, przez co nawet samouczek musiałem powtarzać:P
Co kto woli, COH2 to pójście w stronę widowiskowości i różnych fajerwerków, zrobisz inaczej niż zakłada scenariusz - przegrywasz).
Jak chcesz czegoś bardziej hardcorowego to oczywiście polecam Combat Mission oraz Graviteam Tactics
  • Odpowiedz
@harrison: Graviteam Operation Star kupiłem niedawno i jak tylko pogram trochę jeszcze w CoH2 to wezmę się za nią właśnie, widziałem że tam jest planowanie na poziomie operacyjnym (rozstawianie pododdziałów przed misją) chyba? w każdym razie wygląda hardkorowo ʕʔ
  • Odpowiedz
@onlajf: Ostrzegam, samouczek jest totalnie nieprzydatny. Ja do tej gry podchodziłem z 5 razy zanim nauczyłem się grać. Ale potem to już była przyjemność, rozdzielić rozkazy i patrzeć, jak komputer sam stara się jak najlepiej je zrealizować (najbardziej spodobała mi się sytuacja, gdy dałem rozkaz ataku wzdłuż zagłębienia terenu - wojaki idą ostrożnie,a w momencie spostrzeżenia przeciwnika, komputer samodzielnie rozdzielił drużynę na 3 grupy, które flankowały nieprzyjaciela).
Tak, jest planowanie na
  • Odpowiedz